3

FBC Tigers Poruba

3
Moravskoslezská liga mužů 5. 11. 2023 @ 8:00 SH ZŠ Čeladná

Pro mnohé budíček už v 6:00 neznačilo nic hezkého, a tak si tým hromadně od sedmi na místě před halou zažil rozcvičku po vojensky, hezky venku, což si myslíme, byl výborný nápad. Hra od začátku byla v naši režii, skóre na konci šesté minuty otevřel Filipčík, první střela soupeřů mířila na tři tyče až v minutě deváté. Skóre se do konce třetiny mohlo měnit ještě 3x v náš prospěch a mohlo se pomalu dohrávat, chyběla nám však přesnost. Do druhé třetiny jsme byli obdarováni přesilovou hrou, ta však zůstala bez odpovědi. Přesně v polovině utkání během minuty padlo na každé straně po jednom gólu, nejdříve zvýšil vedení Říhovský, poté přišlo snížení. Konec druhého dějství představoval loženou noční můru, protože po sekání Kotzura přišel trest i pro Karáska. 50 vteřin 3 na 5 jsme sice odbránit dokázali, Kotzur však ihned po náskoku z trestné pokračoval směrem na lavičku, protože srovnání přišlo vteřinu po jeho návratu. Poslední část už s florbalem moc společného neměla a celá třetina představovala spíše hodiny historického šermu. Trest Vajdy změnu stavu nepřinesl, následná první přesilovka nikoliv. Až druhá z hole Kapce znamenala návrat do vedení, to nám vydrželo přesně minutu. Další přesilová hra byla zkrácená vyloučením Hurty a posledních 54 vteřin do konce utkání už soupeř přečíslení naštěstí netrestal. Na remíze nás může mrzet nevyužívání tutovek a nedisciplinovanost, na druhou stranu z pohledu florbalové spravedlnosti v podobě dárku výhry od Honey Badgers je dluh srovnán.

Střely Tigers – 17 | Střely Frenštát – 16

Kanadské bodování – 5:51 J. Filipčík (M. Hlaváč), 19:06 L. Říhovský (D. Kotzur), 33:54 M. Kapec (M. Přindiš)

Gólman – J. Šprinc

Sestava: J. Šprinc, T. Beneš – D. Kotzur, M. Hlaváč, M. Novotný, O. Keberle ©, M. Přindiš, L. Říhovský, O. Chovanec, J. Vajda, V. Karásek, J. Fanfrla, D. Tichopád, D. Studník, T. Vicherek, M. Grzymek, P. Hurta, J. Filipčík, M. Kapec