3

FBC Tigers Poruba

6
Pohár Českého florbalu 24. 8. 2024 @ 16:30 Sportovní hala Krásné Pole

Po první výhře jsme plni optimismu s jasným cílem přišli na druhý zápas dne, proti dobře známému soupeři z Frenštátu. Úvody utkání nám zatím vycházejí na jedničku s hvězdičkou a jestli byl začátek s Rožnovem z říše snů, tady šlo ještě o třešničku. Přesně po 60 vteřinách od úvodního buly se prosadil Říhovský, po další minutě a půl následován druhým úspěšným výjezdem z obrany, tentokrát od Kapce. Znovu opět jsme se trochu sami srazili nařízeným trestním střílením proti tygří svatyni, která naštěstí skončila na břevně a po odrazu také na střeše. Tady bych chtěl jako brankář exekutora Zlého pochválit, že i přes současná nesmyslná pravidla pro nájezdy dodržel ta stará, celou dobu dopředu. Pěkná střela z výjezdu, na kterou si prý Beneš milimetrově sáhnul. Neproměněný nájezd nám dodal další krev do žil a na rozdíl tří branek v 10. minutě odskakoval přesným direktem Hlaváč, který si tak drží zatím 100% alespoň jedné branky na zápas. První oficiálně zaznamenaný černý puntík přišel v podobě obdržené branky na konci 13. minuty.

Druhou třetinu jsme bohužel se skorem prohráli, přestože první úder zasadil Keberle a s Hlaváčem si tak zatím drží stejnou bilanci 2 zápasy 2 branky. Frenštát se dokázal během dvou minut dostat zpátky na rozdíl kontaktní branky a třetí třetina nabízela ve vzduchu zajímavou podívanou.

Tu ale po pěti minutách po posledním zahajovacím buly 2x zamítl Říhovský a po zkompletovaném hattricku bylo prakticky vymalováno. Přestože k vidění bylo na obou stranách ještě dost zajímavých akcí, do tabulky střelců se už nikdo další nepřidal a nic dalšího se kromě naší nevyužité přesilové hry nestalo. První den v poháru zůstáváme tedy 100% s 6 body, tentokrát vítězíme 6:3. Rád bych vám toho sdělil víc, ale moje paměť už není, co bývala a live ani záznam není k dispozici, abych si mohl připomenout, co se dělo podrobněji. 2 zápasy za víkend se pamatují lépe než 4, moc se všem omlouvám, půjdu si kleknout na hrách. A koupit ginkgo bilobu pro lepší paměť, ta prý pomáhá. 🙂

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. 3 - 6 FBC Tigers Poruba

• Sobota 24 srpna 2024 @ 16:30