5

FBC Tigers Poruba

4
Pohár Českého florbalu 24. 8. 2024 @ 12:00 Sportovní hala Krásné Pole

Poslední zápas byl pravděpodobně ten neočekávanější. Tolikrát zmiňovaný Mvil, skrz který jsou již zápasy považovány jako derby. Soupeř, se kterým se po roce setkáváme opět v poháru. Soupeř, který nás čeká i v sezoně. A soupeř, který i přes nepříznivou nedávnou historii neskládá zbraně. Což nám ukazoval od první minuty. Každý souboj u mantinelu bolel, rozehrávka se tahala s aktivním pressingem opravdu těžko a ať už v naši přesilové hře, nebo v následném oslabení (jak jinak než za špatné střídání), se jednalo o boj na každém centimetru palubovky. V první třetině dominovala zejména obrana na každé straně. I přes tři vyloučení bylo možno vidět gól až téměř na samotné závěru první části, kdy se trochu netradičně z přesilovky prosadil po krosové přihrávce Studník. To znamenalo vedení 1:0 a vstup do druhé části s náskokem. Což bylo asi to nejhorší, co se mohlo stát.

Předvedli jsme doslova totální katastrofu a tygří klec se pomalu sypala, jako domeček z karet. Nejprve jsme o vedení přišli po dorážce z brejku a následným víkem z výjezdu. Kdyby čapák více sypal, tak je to rameno větší a na vytěsnění by to šlo minimálně do břevna. Tady ještě jiskřičku naděje vykřesal procpaným míčkem do správné brány Vicherek a stav byl znovu 2:2. Jenže pak uragán pokračoval. Nejprve rozložením obrany do naprosto odkryté brány a následně hloupou plachtou, která prošla skrz všechny tři překážky až za brankovou čáru. Finálního bůra v jedné třetině pak byla využita přesilovka i na straně Mvilu, opět po naprosté plachtě, kde i přes zákrok míček zarotoval do sítě. Poměr střel na bránu, konkrétně 1:16, kde z toho ta jediná byla trefa Vicherka, je vypovídající. Stejně jako s Warriors, hrozně moc střel končilo vedle, na první překážce v bloku, na boční síťce, nebo na hokejkách soupeře, kdy ani nedošlo ke střele, protože míček stihl sjet. 1:5 na branky a 1:16 na střely je tedy číselně opravdu děsivé, o 15 minut na vlastní polovině se ale nejednalo. Pravděpodobně zaskočeni vedením se projevila nervozita.

Tygr však své zbraně neskládá a i přes tuhle katastrofu se ještě dokázal relativně oklepat. Ve 36. minutě obdržel porubský tygr další přesilovku, kterou sice nevyužil, ale z neutuchajícího tlaku při prvním střídání z brejku zakončil famozně Kotzur. A na 4:5 při vlastním oslabení v poslední minutě snižoval Hlaváč, který tak celé první kolo udržel bilanci branky na zápas. Jelikož jsme však stále dohrávali v oslabení, Mvil se takticky nehnal ani na útočnou polovinu, abychom nehrozili z brejku a posledních 30 vteřin při hře 5 na 5 už se na jeden útok prosazuje těžko. Šance by ještě byla, 8 vteřin před koncem jsme rozehrávali na vlastní půlce, nicméně Grzymek při přihrávce zaspal na středové čáře a můžeme být alespoň rádi, že soupeř netrefil prázdnou bránu a neukončil tak stav na ukazateli 4:6. I druhý zápas dne prohráváme o gól, nicméně alespoň dvě třetiny odehrát na nulu je dle mého pěkný výsledek. Veliká škoda zahozené druhé třetiny. Přestože nás Mvil výrazně přestřílel v počtu střel na bránu, lepším týmem nebyl. Chtěli jsme, útočili jsme, neskórovali jsme. Více střel na bránu by znamenalo úspěch. Necháme si to do sezony. Jak řekl trenér, jde jen o po…. jen o pohár, žádné slovo mezi tím už nebylo. 🙂