9

Z.F.K. Petrovice B

4
Moravskoslezská liga mužů 24. 9. 2023 @ 12:45 SH SOŠ Dopravní Ostrava

V druhém zápase jsme si proti Petrovicím chtěli spravit chuť a nevstoupit do sezony bez bodu, což se poměrně podařilo. Po první třetině jsme díky dvěma trefám Hlaváče a netradičně hrajícího Kotzura vzadu na útočném výletu vedli 3:0. Jedinou kaňkou jsou nevyužité přesilovky, jedna dokonce minutová 5 na 3. Do půlky zápasu jsme vlastní nedisciplinovaností dovolili soupeři návrat do zápasu. Nejprve první trestné střílení, které soupeř proměnil, následně proměněný brejk 3 na 1 znamenalo skóre 3:2. Počet celkových brejků soupeře nešlo vypočítat, kalkulačka zahlásila fatal error. A mohlo být ještě hůř, Petrovicím na koni jsme umožnili přesilovku, tu naštěstí pro nás nevyužili. Od této chvíle jsme převzali otěže zápasu upět my, rozdíl o tři vrátil tygrům Říhovský a Keberle. Pokud nepočítáme umožněné brejky, třetí třetina pokračovala dominancí tygří smečky. Zvýšení zařídili ŘÍhovský, Hurta a první trefou po navrácení také Karásek. Stejně jako v druhé třetině i ve třetí jsme měli dvouminutový výpadek. Přestože DALŠÍ! trestné střílení soupeř tentokrát nezužitkoval, o 6 vteřin později už se nemýlil. A o minutu později bylo skóre 8:4. Finální změnu stavu zařídil Vicherek, vyloučení ŘÍhovského už nepřineslo nic. Z celkového stavu 9:4 určitě můžeme být spokojeni, se stavem bránění, využitím přesilovek a počtu umožněných brejků už vůbec ne. Sezona však začíná stejně jako loni a nám nezbývá, než dotahovat a především porážet ty před náma. Nejbližší zápas je naplánován na 14.10. v Bohumíně. PS: Jestli český florbal hlásí jen 8:4, nevěřit, v zápise součet skóre dává správný výsledek 9:4. Snad nás ten chybějící gól v součtu skóre nebude stát případný postup. 😊

Kanadské bodování – 2:37 M. Hlaváč (O. Keberle), 4:27 M. Hlaváč (M. Kapec), 10:21 D. Kotzur (P. Hurta), 19:16 L. Říhovský (J. Vajda), 19:54 O. Keberle (J. Filipčík), 30:02 L. ŘÍhovský (D. Tichopád), 33:04 P. Hurta (M. Hlaváč), 33:10 V. Karásek (P. Hurta), 36:22 T. Vicherek (P. Hurta)

Golman: J. Šprinc

Sestava: J. Šprinc, T. Beneš, J. Beňovič – V. Karásek, J. Szurman, D. Kotzur, M. Novotný, O. Keberle ©, M. Přindiš, L. Říhovský, O. Chovanec, J. Vajda, M. Hlaváč, D. Tichopád, D. Studník, T. Vicherek, P. Hurta, J. Filipčík, M. Kapec, M. Grzymek

Trenér: D. Vlček

FBC Tigers Poruba 9 - 4 Z.F.K. Petrovice B

• Neděle 24 září 2023 @ 12:45