6

FBC Tigers Poruba

5
Moravskoslezská třída mužů 30. 9. 2023 @ 14:30 SH Paskov

Posilněni proslovem z prvního zápasu, aby se prosazovali především hráči z vlastních řad a nikoliv posily z áčka a vědomím, že nechceme odejít bez bodového zisku, jsme úvodní skóre 0:0 udrželi celou minutu a sedm vteřin. Proslov však měl i pozitivní efekt, protože přinesl srovnání v deváté minutě z hole Szurmana. Remíza nám však do konce třetiny nevydržela, 6 vteřin před koncem jsme inkasovali podruhé. Druhá třetina přinesla mnohem více akce jak z pohledu branek, tak sedáním na trestnou. Úvodní dvě přesilovky jsme nevyužili a co hůř, jeden gól v ní po vzoru áčka obdrželi. 2 vteřiny po uplynutí druhého trestu se však Schmidt s ničím nemazal, poslal míček na bránu a vrátil skóre na rozdíl jedné branky. Další přesilovka už vypadala podstatně lépe a ve 20. minutě tak došlo ke srovnání na 3:3. Vyzkoušeli jsme si také oslabení, které Paskov sice nezužitkoval, přesto však si vzal vedení zpět na svou stranu. Proti byl kdo jiný, než hrdina z prvního zápasu Keberle a na posledních 12 minut svítil stav 4:4. Třetí třetina začala ještě hůř než první a po čtvrtminutě byl proti naší svatyni nařízeno trestné střílení. Stopku na poslední chvíli zařídil výborný Beňovič, který tak držel naděje na body. V zápase jsme dokonce i díky střele Kocúra vedli a čichali po třech bodech, veškeré naděje však byly uhašeny v 35. minutě. Za 11 vteřin jsme přišli o vedení i vyrovnaný stav a po vyloučení Mintěla jsme se v poli bez jednoho hráče už k ničemu nedostali. Pár vteřin před koncem zápasu už jen zakončil Novotný bráněním ve hře tohle divoké utkání. V obou zápasech jsme však ukázali, že máme výbornou týmovost a bojovnost a nevzdáváme se za žádného stavu. Bodový výčet zatím prázdný, kasa díky gólům a trestům už trochu méně, nicméně sezona je dlouhá a na téhle bojovnosti budeme stavět do budoucích klání.

Kanadské bodování – 8:38 J. Szurman (V. Kocúr), 16:58 P. Schmidt, 19:32 F. Džubinský (O. Keberle), 23:48 O. Keberle (T. Vicherek), 31:18 V. Kocúr (M. Novotný)

Gólman: J. Beňovič

Sestava: J. Beňovič, L. Koziorek, P. Kuchta – M. Keberle, J. Szurman, M. Novotný, O. Keberle, V. Žáček, P. Mintěl, F. Džubinský, Š. Willaschek, V. Kocúr, T. Vicherek ©, P. Schmidt, O. Fojt, J. Šprinc

PASKOV SAURIANS C 6 - 5 FBC Tigers Poruba

• Sobota 30 září 2023 @ 14:30