Články

POHÁR | Muži po velkém boji padli v prodloužení!

Stejně, jako je tady DJ Arnoštek každou středu a každý pátek se svou diskotékou i my se po roce dostáváme na naprosto stejné místo. Druhé kolo poháru, stejná hala, stejný soupeř. První zářijový den je vypsán na sportovní duel mezi domácími Tigers a bíloveckým Spartakem. Z loňska jim máme co oplácet, prohru 3:9 i přes vyzkoušení všech gólmanů letos opakovat nechceme.

Poděkování fanouškům dáváme většinou na konec, ale tady musím udělat výjimku. To, co jste předvedli, bylo naprosto neuvěřitelné. Do puntíku „vyprodaná“ hala v Krásném Poli praskala ve švech, dvě třetiny zalila černo oranžová síla, poslední kousek pak vlajkonošů hostů. Oba tábory byli hlasitě slyšet a na hřišti to šlo poznat. Veliké díky všem, co vážili cestu. Věříme, že jsme mladým ukázali, že mají nejeden důvod růst do mužské kategorie a pevně doufáme, že tohle nebylo naposledy. Byla to jízda, DÍKY!

Bílovec na nás podle očekávání poměrně vletěl a na nic nečekal, nicméně jsme to byli my, co se stal týmem, který poprvé dokázal udeřit. Na konci deváté minuty nám byla udělena přesilová hra, kterou po necelé minutě svýma napumpovanýma prackama nekompromisně proměnil Fanfrla. Zanedlouho však bylo srovnáno, když přes blok Přindiše a přesun čapáka našel milimetrovou skulinku Richtár, kde si míček i přes zásah nakonec doskákal až do sítě. O pár minut později bylo však znovu k tisícům důvodů k radosti, Kotzur kupodivu všech v hale vystřelil, dokonce backhandem, a to gólmana překvapilo natolik, že míček musel lovit ve své síti. Halou se tak rozeznělo houslové solo a hned na to i gólová znělka. Do konce třetiny však bylo znovu do srovnáno, ukázkový ťukec do prázdné zakončil Kasinec. Do druhé třetiny se tak šlo za stavu 2:2.

Každá pohádka má svou zápletku a tou naší se stala zas a znovu druhá třetina, stejně jako v zápase s Mvilem. Naštěstí ne tak drastická. Do vedení 3:2 jsme mohli jít ve 24. minutě, jenže další přesilovou hru se nám využít nepodařilo. A přesně vteřinu po odbytí druhé půlky zápasu jsme obdrželi poprvé zásah natolik velký, že jsme poprvé v zápase prohrávali. 20 na led k tyči z brejku na 3 na 2 využil Šoltés. Zbytek druhé třetiny byl však zcela jistě v naši režii, což potvrzují i střely na bránu 9:3. Na 3:3 ránou z první poslal míček do sítě Grzymek a o další dvě minuty Fanfrla použil podruhé své granáty v tomto zápase znovu. Na tuhle bombu pod břevno neměl brankář šanci. 4:3 po dvou třetinách vypadá nadějně. Síly dochází, ale pokyny o přestávce jsou jasné. Po zápase klidně padnout a už se od únavy nezvednout, ale my to třetí kolo a Třinec chceme!

A začátek tomu opravdu napovídal, že by se mohlo podařit. Poprvé v utkání na rozdíl dvou branek zvyšoval Hlaváč, který tak v poháru drží průměr branky na zápas. Doufáme, že si formu převede i do ligy. Ve 48. minutě se však výsledek pomalu začínal sypat. Nejprve první a poslední vyloučení nafasoval Vajda za hru bez hokejky, kde přesilovku využil Dohnal znovu bombou 20 nad led k tyči. Stejný hráč nám o malou chvíli sice dal naději znovu uskočit za bránění ve hře, jenže další přesilovku jsme také nevyužili. Naopak, pět minut před koncem v akci znovu Dohnal vystihl naši rozehrávku a v brejku 3 na 1 se nemýlil.

Za stavu 5:5 tak následovalo prodloužení. Jako zajímavost přihodím fakt, že druhé kolo poháru obsahovalo 32 utkání, z toho 4 muselo rozhodnout prodloužení. Jako tomu bylo i v tomto případě, na nájezdy nedošlo. Během krátké pauzy došlo na povzbuzující proslov a bojovnost, což se nám podařilo celých 40 vteřin. Florbal někdy dokáže být krutý a nejsmolnější branku za celý pohár jsme si schovali právě na rozhodující okamžik. Nahození soupeře bylo tečováno minimálně od jedné hokejky, druhé hokejky, vlastní nohy a následnému zákroku. Jenže míček se pak dokutálel na dorážejícího soupeře. I přes všechnu snahu natahování a blokování na malém brankovišti jsme už míček zastavit nedokázali a Šoltés v čase 60:40 rozhodl o vítězství Bílovce 6:5. Taková prohra bolí vždy trochu víc, než loňských 3:9, nicméně nám utkání dalo hrozně moc. Když se vše sejde, jak má, dokážeme hrát s týmem, který loni skončil o ligu výš, tedy v divizi, třetí. Vyrovnaný zápas po celou dobu, šance na obou stranách, obětavost spoluhráčů při blokování střel, trpělivá a důrazná hra, ukázána obrovská síla za jakéhokoliv stavu a chuť se nevzdávat. Určitě se bylo na co dávat a myslím, že se v hale nikdo nenudil. Jestli se za rok znovu potkáme, věřím, že už ten Bílovec padne!