Články

SOURN VÝSLEDKŮ | Elévi vybojovali 3. místo, Béčko dvakrát těsně prohrálo.

O uplynulém víkendu se do bojů pustily hned 4 naše týmy. Přečtěte si naše shrnutí zápasů z úst trenérů, případně z pohledu samotných hráčů.


MUŽI B: Zatímco mužské A má již první zápasy týden za sebou, mužské B čekalo na premiéru do nové sezony až do posledního dne v září, kdy v Paskově mělo změřit své síly proti havířovskému SFK a céčku z Paskova, kde oba týmy podle papírových předpokladů patří k nejvyšším favoritům na postup. Jak zápasy probíhaly najdete zde: ZÁPAS 1, ZÁPAS 2.


STARŠÍ ŽÁCI: Neděle 1.10.2023 byla ve znamení dalších dvou zápasu starších žáků FBC TIGERS PORUBA. V prvním zápase hráči vyrovnaným výkonem došli k vítězství 14:2 nad týmem 1. FK Ostrava – Jih. V zápase odvedli velmi dobrý výkon oba nominovaní brankáři – Jakub Procházka a Kryštof Spurný. V druhém zápase již šlo do tuhého. Tým 1. SC Bohumín 98 svou urputnou a tvrdou hrou byl více než vyrovnaným soupeřem a před zahájením utkání i favoritem. Celý zápas byl odehrán ve velmi rychlém tempu a s mnoha tvrdými střety v útoku i obraně. Výkon hráčů FBC TIGERS PORUBA byl minutu po minutě lepší a lepší a kluci ustáli i těžké souboje bez jakéhokoliv oplácení. Tímto přejeme Davidovi brzké uzdravení rány pod okem způsobené florbalkou soupeře. Konečný výsledek 5:5 je nakonec spravedlivou dělbou bodů pro oba týmy, protože celý zápas hráči bojovali o každý metr hrací plochy, diváky uváděli do varu a rozhodčím připravili nejednu horkou chvilku. Náš brankář Tomáš Gajda předvedl velmi dobré zákroky, a to i při velkých závarech na brankovišti. Každopádně na našich hráčích byla znát velká chuť do hry, zlepšení při hře na míčku i zpět do obrany a hlavně bojovali jako tým nejen na hřišti, ale i na lavičce, kde se celou dobu povzbuzovali. Velké díky Všem účastnícím se hráčům a trenérům Jiřímu Fiedorovi za vedení obrany a Radimovi Beňovičovi za vedení brankářů.

  • Trenér starších žáků Miroslav Keberle

ELÉVI ČERNÍ: Navzdory rozsáhlým absencím se nám na první sobotní turnaj podařilo posbírat 15 hráčů a hráček, včetně jedné posily z přípravky a zaskakujících golmanů. Po dvou prohrách (Paskov Saurians a 1. SC Bohumín 98) a dvou výhrách (Salibandy Club Ostrava a FBC Letka Toman Finance Group) si z turnaje odvážíme krásné 3. místo. Maličko nás může mrzet těsná prohra s Paskovem, kde jsme i přes herní dominanci a spoustu vytvořených šancí nedokázali urvat ani bod. Naši tygři a tygřice předvedli skvělou hru se spoustou krásných kombinací šancí a gólů.
Obrovský kredit pak patří zaskakujícím gólmanům, kteří chytali naprosto famózně, a také všem posilám, bez kterých bychom to nezvládli. Děkujeme všem rodičům za podporu a skvělou atmosféru a dětem za předvedené výkony.

  • Trenér elévů Marek Novotný

ELÉVI ORANŽOVÍ: Na prvním turnaji se naši tygříci utkali s velmi silnými týmy. Jediný team který se nám podařilo překonat, byl domácí team Horní Suchá. V zápasech s Třincem a Vítkovicemi naše děti bojovaly do poslední vteřiny. Jediný zápas který nás mrzel, byl zápas s Orlovou kde nás porazila dlouhá obědová přestávka. V každém případě jsme na začátku sezóny a čeká nás hodně práce. Děkujeme všem rodičům, hráčům a těšíme se na další turnaje.

  • Trenér elévů Ondřej Olšák