5

FBC Tigers Poruba

2
Moravskoslezská třída mužů 19. 11. 2023 @ 9:00 TJ Slavia Malé Hoštice

Na úspěšné gólové hody chtěla tygří smečka B týmu navázat 19.11. v Malých Hošticích. Celý první zápas však probíhal naprosto katastroficky za doprovodu toho nejčernějšího scénáře, který si lze představit. Tygři inkasovali už ve třetí minutě a před první sirénou obdrženým druhým gólem se tak „odcházelo do šaten“ za stavu 0:2. Přestože o pauze padly přesné instrukce, co zlepšit a čemu se vyvarovat, v první minutě se jelo proti tygří svatyni trestné střílení a skóre tak už ukazovalo nepříjemný stav 0:3. V půlce utkání tygři sice obdrželi výhodu v podobě přesilové hry, která mohla tým nastartovat, nevymyslelo se však vůbec nic a to ani ve druhé, krátce následující přesilové hře. Soupeř nepřesnosti trestal a do třetí třetiny se šlo za stavu 0:4. Ta začala stejně, jako předchozí části a obdržené bůra znamenalo střídání gólmanů, zda nepomůže alespoň tenhle impuls. Tygří tlupě se sice snaha útočit upřít nedá, ale přes zaparkovaný autobus tým vypadal, jakoby florbalky držel poprvé. Konečná úprava stavu v podobě dvou využitých přesilovek z holí Szurmana a Vicherka znamenala výsledné skóre 2:5. Za prohru si můžeme sami nedůsledným bráněním brejků a proměňování šancí, syndrom Anakonda tak přetrvává i v téhle sezoně nadále.

Kanadské bodování – 31:05 J. Szurman (O. Keberle), 34:40 T. Vicherek (J. Szurman)

Gólman – J. Beňovič (od 27:34 L. Koziorek)

Sestava – J. Beňovič, L. Koziorek – M. Keberle, J. Szurman, M. Novotný, O. Keberle, L. Říhovský, P. Mintěl, Š. Willaschek, V. Kocúr, D. Studník, T. Vicherek ©, P. Schmidt, O. Fojt, F. Džubinský