5

FBC Tigers Poruba

10
Moravskoslezská liga mužů 21. 1. 2024 @ 17:30 SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

Cíl proti Hlučínu byl jasný, odčinit černý puntík z Opavy proti Rožnovu, což se povedlo hned z prvních dvou akcí a po trefách Říhovského s Hlaváčem svítilo po 65 vteřinách skóre 2:1, kdy si jednoho mazance zpoza brány připsal Kotzur. Další trefy do konce třetiny korigoval 2x Hurta, ke kterému se přidal druhou trefou Hlaváč. Jak skvěle se nám povedlo první dějství, druhá část se odvíjela v opačném tempu. Nejprve jsme sice zvýšili na 6:1 zásluhou Fanfrly, který vyhlásil válku všem pavoukům v bráně, o dvě minuty však zásluhou proměněné přesilové hry a nájezdu Hlučín snížil na 3:6. V poslední třetině jsme však převzali otěže zpátky na svou stranu, hned v první minutě se prosadil Keberle a o čtyři minuty později Fanfrla zametl s pavouky i v druhém rohu soupeřovy branky. Jakousi naději měla být ještě trefa v podobě snížení na 4:8, v posledních dvou minutách však procedil míček do brány i Novotný a hattrick spolu se zaokrouhlením na desítku 60 vteřin před koncem zakončil Hurta. Poslední gól utkání si zaslouží samostatný odstavec. Kdo neviděl, stejně neuvěří. Skóre se naposledy měnil 8 vteřin před koncem, bohužel z dalšího nájezdu proti naši bráně po nechtěné komické vložce Šprince, který sice skvěle přečetl hru 2 na nikoho, ve výběhu mu však stála rovná podlaha, zakopl, spadl a míček zastavil v bránicím se pádu rukou. Samozřejmě mimo velké brankoviště. Následné obhajobě před spoluhráči příliš neobstál, ze záznamu pád skutečně vypadá jako záměrný. Na druhý nájezd se podíval do branky Seidler, to však Danišovi nebránilo proměnit druhý nájezd jinou parádou. Míček sice zůstal s výraznou převahou na tygřích florbalkách, avšak díky brejkům a několika dorážkám nás Hlučín nakonec přestřílel 28:22, kde se ještě nepočítá 6 tyček do tygří svatyně. Dnes jsme však uštědřili lekci ve střelecké efektivitě (45%) a Šprinc snad nejen díky svým kouzlům našel ztracenou formu (25 zásahů, 89%), protože skóre mohlo skončit mnohem divočeji. Třetí siréna po 39 minutách však znamená jediné, bez ohledu na komickou vložku před koncem, s výsledkem 10:5 vítězíme nad Hlučínem a bereme do tabulky 3 body.

Střely Tigers – 22 | Střely Hlučín – 28

Kanadské bodování: 0:35 L. Říhovský (P. Hurta), 1:05 M. Hlaváč (J. Filipčík), 4:44 P. Hurta, 6:02 M. Hlaváč (J. Fanfrla), 12:53 P. Hurta (M. Grzymek), 21:23 J. Fanfrla (M. Hlaváč), 26:44 O. Keberle (D. Kotzur), 30:26 J. Fanfrla (J. Filipčík), 37:00 M. Novotný (J. Vajda), 38:00 P. Hurta (O. Chovanec)

Gólman: J. Šprinc

Sestava: J. Šprinc, T. Beneš, M. Seidler – D. Kotzur, M. Hlaváč, M. Přindiš, L. Říhovský, O. Chovanec, J. Vajda, J. Fanfrla, D. Tichopád, D. Studník, T. Vicherek, M. Grzymek, P. Hurta, J. Filipčík, M. Kapec, M. Novotný, O. Keberle (C)

Trenér: D. Vlček

FBC Hlučín 5 - 10 FBC Tigers Poruba

• Neděle 21 ledna 2024 @ 17:30