2

FBC Tigers Poruba

3
Moravskoslezská třída mužů 4. 2. 2024 @ 9:00 SH SOŠ Dopravní Ostrava

První zápas čekal tygry jejich ligový fantom, kde si soupeři již brousili drápky, kolik vlastně trhnou za další urvaný zub tygra do své sbírky. Ti, co reporty čtou pravidelně, už možná tuší, že se jedná o Anakondy. Do utkání jsme vletěli s vystrčenými drápy, protože hadů se nakonec doplazilo na Dopravku jen tak akorát na dvě lajny bez výrazného napadání. Útočná snaha byla odměněna na konci čtvrté minuty z hole Keberleho a o necelou minutu byl Říhovský v samostatném úniku faulován, takže nemohl zakončit podle přání. Na následné trestné střílení byl postaven „autor“, kde už nikým neatakovaný Říhovský zakončil podle svých představ a vedli jsme 2:0. Jak to však u nás tak bývá, ne příliš dlouho, protože soupeř první příležitostí stav snížil. Do konce třetiny jsme obdrželi přesilovou hru, na kterou se však nedalo vůbec dívat a prvních tucet minut tak končí na 2:1. Druhé dějství bylo především o taktickém získávání území, kde excelovali muži v maskách. Zejména ten náš s tygrem na hrudi, Seidler, předvedl několik záchranných brzd a držel naděje týmu pro bodování nad vodou. Události na vlivu utkání se však odehrály až před samotným závěrem, když Schmidt nafasoval dvojku za hrubost. Konec oslabení jsme však zvládli s míčkem na našich čepelích a když už se trestanec chystal zpátky na hřiště, přesně v tu chvíli udeřil Studník a zvýšil zpět na rozdíl dvou branek. To však bylo z naší strany v podstatě vše, protože třetí třetina byla to nejhorší, co jsem za dlouhou dobu viděl. I když jsme si během pauzy řekli, že to odehrajeme v klidu a zodpovědně, Fojt hned v první minutě málem mazal do vlastní. Od té doby nám šel vidět strach nejen na očích, ale vlastně vůbec jakákoliv snaha cokoliv vymyslet, nebo aspoň přejít na půlku soupeře. Jestli tuhle třetinu aspoň něco fungovalo, tak nespočet zblokovaných střel a opět, perfektně fungující Seidler. Ten ze všeho obstřelování nedosáhl jen na jednu střelu a to znamená po 36 minutách jediné, tygr tentokrát zůstává vcelku, syndrom Anakonda je konečně poražen a tenhle zvířecí souboj konečně vyhráváme, což se nám naposledy podařilo v roce 2021, kdy ještě B tým nebyl.

Kanadské bodování: 3:43 O. Keberle (M. Prachař), 4:42 L. Říhovský, 23:54 D. Studník (T. Vicherek)

Gólman: Mat. Seidler

Sestava: Mat. Seidler, L. Koziorek – M. Keberle, M. Hlaváč, M. Novotný ©, O. Keberle, L. Říhovský, M. Prachař, V. Žáček, P. Mintěl, Š. Willaschek, V. Kocúr, D. Studník, T. Vicherek, P. Schmidt, O. Fojt, J. Šprinc

Trenér: F. Džubinský

SK ANAKONDA 2 - 3 FBC Tigers Poruba

• Neděle 4 února 2024 @ 9:00