10

KTG Bruises Opava C

4
Moravskoslezská třída mužů 4. 2. 2024 @ 13:40 SH SOŠ Dopravní Ostrava

S jedním úspěchem během dne nás čekala dlouhá pauza (netradičně 3 zápasy), kdy jsme pomalu, ale jistě, vyhlíželi druhého soupeře, céčko Bruises, což je vlastně místní derby. Opava se sice aktuálně nachází na samotném chvostu tabulky bez jediného bodu, dá se však říct, že zápasy i mimo ligu vždy bývají dost vyhrocené a po Anakondách jde o druhého strašáka ve skříni. Opavští nakonec dorazili jen v počtu 7+1, což byl jasný povel k uběhání soupeře, naše mentalita nás však postavila do úplně opačné role a hře soupeře jsme se plně a dobrovolně podřídili. Kdo nestihl úvodní hvizd, ten na začátku třetí minuty neviděl krásnou akci třetí lajny crossovkama, které na dvakrát doťukal do branky nejstarší hráč na soupisce Keberle. Druhá radost přišla v půlce třetiny z čepele Vicherka. Stejně jako v prvním utkání, jsme soupeřům dovolili zdramatizování, během dvou minut bylo nejen sníženo, ale i srovnáno. Proti tomu byl však Willaschek a prvních dvanáct minut převrátil na naši stranu. Druhá část nejprve přinesla opětovnou ztrátu vedení, pak jsme se konečně zakousli, nepustili a trhali. Za pět minut jsme vstřelili 6 branek, chronologicky se zasloužili Schmidt, Kocúr, Prachař, znovu Prachař, Hlaváč a Džubinský. Najednou stav 9:4 nevypadal tak špatně, pořád však není konec utkání a věděli jsme, že soupeřův Vu (2+1, který odehrál celé utkání bez střídání, dokáže při troše nepozornosti udělat v obraně nepořádky. Třetí třetina se po gólostroji stala zase spíše taktickým dobýváním, a kromě druhé trefy nejstaršího hráče v lize, jsme ani v následujících dvou přesilovkách další trefu nevyprodukovali. Konečné skóre 10:4 sice vypadá jednoznačně a bez problémů, kdo však zápas viděl, jistě bude souhlasit, že jsme utrpěli 6 bodů, protože naše hra měla v obou zápasech daleko od toho, co umíme a musíme pro vytoužený postup předvádět. Sráží nás vlastní individuální chyby v obraně, strach, neklid, nerozvážnost, unáhlenost a hlavně, vůbec u hry nepřemýšlíme. Jakýkoliv jiný soupeř by nás ve větším počtu dnes rozebral na součástky, na tom musíme zapracovat úplně nejvíc. 4 vítězství v řadě poprvé v sezoně je sice hezký dílčí úspěch, předvedená hra však nikoliv. Díky všem, kteří se přišli na domácí dvojutkání na Dopravce podívat, snad z výkonů nemáte celoživotní újmu a alespoň góly vám dali důvod k úsměvu na tváři a chuť nás přijít povzbudit i příště. To nás čeká až 3.3. v Malých Hošticích proti celkům před námi, tedy Paskov a Havířov.

Kanadské bodování: 2:08 M. Keberle (V. Žáček), 6:34 T. Vicherek (M. Prachař), 10:15 Š. Willaschek (P. Schmidt), 13:37 P. Schmidt (O. Keberle), 15:47 V. Kocúr (M. Novotný), 15:53 M. Prachař (T. Vicherek), 16:29 M. Prachař (T. Vicherek), 17:09 M. Hlaváč (J. Šprinc), 19:07 F. Džubinský (M. Keberle), 24:04 M. Keberle

Sestava: L. Koziorek, Mat. Seidler – M. Keberle, M. Hlaváč, M. Novotný ©, O. Keberle, M. Prachař, V. Žáček, P. Mintěl, Š. Willaschek, V. Kocúr, D. Studník, T. Vicherek, P. Schmidt, O. Fojt, F. Džubinský, J. Šprinc

FBC Tigers Poruba 10 - 4 KTG Bruises Opava C

• Neděle 4 února 2024 @ 13:40