1

FBC Tigers Poruba

12
Moravskoslezská liga mužů 2. 3. 2024 @ 11:30 SH ZŠ Čeladná

První tři minuty jsme čichali ke hře soupeře, po téhle době přišlo otevření brankového účtu z hole Hlaváče a vedení bylo na světě, o dvě minuty později pak zvyšoval Filipčík. Hned nato jsme si však zahráli první oslabení, které soupeř náhodným odrazem od kolene znamenalo propad mezi tři tyče tygrů. Více zářezů už ale kojoti z Jablunkova na hruď tygrů učinit nedokázali. Sice prakticky ihned po obdržené brance následovalo naše další oslabení, které jsme ale odbránili a gólem do šatny zvyšoval na 3:1 Říhovský. Sice to zní, že jsme předvedli absolutní dominanci, na střely to však po první třetině bylo neuvěřitelných 4:10 a jak už to tak bývá, i díky záruce vzadu v podobě nevyprané výzbroje od Šprince na slabší soupeře jsme o dvě branky neprohrávali, ale vedli.

Další dvě dějství už jsme se ale dostali do správného tempa a celý zápas korigovali. První přesilovku zužitkoval Tichopád, v polovině zápasu na 5:1 zvyšoval Grzymek, druhou přesilovku využil tentokrát Kapec a k němu se ještě do konce druhé třetiny přidali další brankou Tichopád a Keberle. Třetí třetina pak znamenala změnu v brankovišti na obou stranách, do zápasu tedy naskočil teprve potřetí v sezoně Beneš, který musel hasit (úspěšně) dva brejky ke konci zápasu. Do útoku pak utkání přineslo naši jedinou nevyužitou přesilovku, to však nijak nebránilo tomu, aby Tichopád nejprve zkompletoval hattrick a dalším gólem přispěl i za desátý kus v utkání. Na konečných 12:1 ještě přispěl Fanfrla a Chovanec.

Kromě naši neschopnosti bránit v první třetině a posledních dvou minut z důvodu vidiny tří bodů jsme předvedli perfektní výkon. A to jak při hře 5 na 5, tak v nevyrovnaném počtu hráčů na hřišti. Jedná se však o poslední tým v tabulce a takové výkony musíme především přenést do těch vyrovnanějších soubojů. Jestli se nám to povede, ukáže už druhý zápas. Celkově s Jablunkovem za sezonu bereme 6 bodů s celkovým skóre 21:3. To vypadá nádherně, znovu je však důležité podotknout, že se jedná o poslední tým z tabulky a při pomýšlení na postup se tak jedná pouze o splněnou „povinnost“.

Střely Tigers – 32 | Střely Jablunkov – 12

Kanadské bodování: 3:16 M. Hlaváč, 5:49 J. Filipčík (O. Keberle), 11:29 L. Říhovský (O. Chovanec), 15:38 D. Tichopád (M. Přindiš), 18:48 M. Grzymek (M. Přindiš), 22:52 M. Kapec (P. Hurta), 23:38 D. Tichopád (D. Kotzur), 24:36 O. Keberle (J. Filipčík), 34:11 D. Tichopád (D. Studník), 36:31 D. Tichopád (D. Kotzur), 36:48 J. Fanfrla (O. Keberle), 37:44 O. Chovanec (M. Přindiš)

Gólmani: J. Šprinc (od 26:00 T. Beneš)

Sestava: J. Šprinc, T. Beneš, Mar. Seidler – D. Kotzur, M. Hlaváč, O. Keberle ©, M. Přindiš, L. Říhovský, O. Chovanec, J. Fanfrla, D. Tichopád, D. Studník, T. Vicherek, M. Grzymek, P. Hurta, J. Filipčík, M. Kapec

Trenér: D. Vlček

FbC Coyotes Jablunkov 1 - 12 FBC Tigers Poruba

• Sobota 2 března 2024 @ 11:30