2

FBC Tigers Poruba

6
Moravskoslezská třída mužů 3. 3. 2024 @ 11:20 TJ Slavia Malé Hoštice

Utkání s Paskovem začlo výborně. Ve třetí minutě poslal tým do vedení Říhovský. Nebyli by to tygři, aby si utkání s vyrovnaným soupeřem neudělali sami dramatičtější. Přesně o 12 vteřin později byl vyloučen Vicherek, který se tak šel na trestnou zchladit (použito archivní foto za odpykávání týmového trestu na áčku za špatné střídání, které nezpůsobil – pozn. redaktora).

Ještě v téže probíhajícím trestu přišel na návštěvu do vězení autor první branky Říhovský a tygři si tak 47 vteřin zahráli ve třech. Gólmani jsou letos kapitola, kde tygři nemají slabinu, protože na všechny vyslané střely reagoval perfektně se chytající Beňovič, který do haly vstoupil tou správnou nohou. Oslabení ve třech jsme přežili, ve čtyřech taky, vyrovnání jsme však zabránit nedokázali. Na vykroužení Nguyena bylo krátké vše, co zrovna pobíhalo po hřišti. Dalších šest minut se pak už takticky dohrávalo, aby mohla začít druhá část.

A hned začátek nám utekl znovu. Konkrétně znovu Nguyen, znovu po vykroužení. Aby to nebylo málo, tohle bylo jedno z témat během přestávkové pauzy. Paskovským dinousarům jsme však ukázali, že porubský tygr se nevzdává a během čtyř minut jsme předvedli velkolepý obrat. Na 2:2 srovnal Hlaváč, následně nájezd vybojoval Vicherek, který proměnil Keberle s přehledem a stav už svítil na 3:2. Z další akce zakončil Szurman a na 5:2 se dokázal prosadit i projednou střízlivý Kocúr, což překvapilo všech 16 místních diváků. Dalších 6 minut se chvílema opět takticky dohrávalo a párkrát způsobovalo infarkt, což si na svědomí nevzal již jednou zmíněný Beňovič, který správnou nohou do haly jen nevkročil, ale i z postele vstal.

Poslední třetina už byla klidnější, přestože jsme darovanou přesilovou hru ze začátku třetí třetiny proměnit nedokázali. S tím se nespokojil Hlaváč a pro větší klid svou druhou v zápase upravil skóre na 6:2. Následný timeout Saurians ani vyloučení kapitána Novotného nebo soupeře Horáka už nic zajímavého výsledkově nepřinesl. Tři body na soupeře nad náma, fantazie. Pojďme hrát stejně i proti prozatímnímu lídrovi SFK, kterým jsme body dokázali zatím sebrat právě my.

Co pochválit, potřetí Beňoviče. Budu se opakovat, ale ten kluk vychytal i to, co nešlo, za což mu patří nejedno díky! Statistické okénko na béčku jako na áčku sice zatím není, podle hodnocení veřejnosti si zasloužil 99% a nominaci na zlatou přilbu.

Kanadské bodování: 2:49 L. Říhovský, 12:41 M. Hlaváč (L. Říhovský), 13:21 *TS* O. Keberle, 15:03 J. Szurman (D. Studník), 16:38 V. Kocúr (Š. Willaschek), 29:42 M. Hlaváč (M. Keberle)

Gólman: J. Beňovič

Sestava: J. Beňovič, J. Šprinc – M. Keberle, J. Szurman, M. Hlaváč, M. Novotný ©, O. Keberle, L. Říhovský, M. Prachař, P. Mintěl, Š. Willaschek, V. Kocúr, D. Studník, T. Vicherek, P. Schmidt, F. Džubinský

PASKOV SAURIANS 2 - 6 FBC Tigers Poruba

• Neděle 3 března 2024 @ 11:20