5

FBC Tigers Poruba

4
Pohár Českého florbalu 19. 8. 2023 @ 14:00 Sportovní hala Krásné Pole

Tygří smečka se ve dnech 19. a 20. srpna 2023 historicky poprvé vrhla na pohár českého poháru. V systému prvního kola hraného turnajově se ze skupiny o 5 členech mohla radovat čtyři družstva. Zda se to podařilo i nám, se dozvíte níže.

Ve skupině společně s Bruises, Jablunkovem, Slovanem a MVILem nás první utkání čekalo s posledním zmiňovaným týmem. Po obrovských změnách v družstvu soupeře nás tak čekala obrovská výzva. Porazit tým o dvě ligy výše, kam je malým snem se dostat. Čtyři zápasy na čtyři gólmany znamenaly jednoduchou matematiku, každý dostane důvěru na jeden zápas. Proti MVILu se mezi tři tyče postavila nová posila z Opavy – Seidler. Do utkání jsme vkročili přímo snově a po 11 vteřinách skóre poprvé ukázalo změnu stavu, v náš prospěch, kterou zařídil Hlaváč. Srovnání přišlo o 8 minut později, kdy podobnou individuální chybou soupeř trestal stejně, jako my. Do druhé třetiny jsme vstoupili stejně skvěle, jako do první a vedení přelil na naši stranu kupodivu všech zúčastněných v hale, Kotzur. O dvě minuty však přišel tvrdý direkt v podobě trestu pro Keberleho a následných tří obdržených branek v průběhu dvou minut. Cíl do třetí třetiny zněl jasně, udělat drama. Tomu jsme se sice nejprve vzdálili inkasovanou pátou brankou, pak už ale úřadovali jen tygři. Přesilovku v 38. minutě zužitkoval Kotzur (celá hala se tak divila podruhé), ve 40. minutě snížil na rozdíl jediné branky Chovanec. Přestože jsme posledních pět minut utkání byli aktivnější a střel přibývalo, žádná už nesměřovala mezi tři tyče a zápas tak končí 4:5. Určitě se však není za co stydět a jestli budeme takový florbal předvádět i během sezony, bude se na co dívat.

Gólman: M. Seidler

Kanadské bodování – 0:11 M. Hlaváč, 16:32 D. Kotzur, 37:17 D. Kotzur, 39:16 O. Chovanec

Trenér: D. Vlček

Sestava 1. kola poháru: T. Beneš, J. Beňovič, M. Seidler, J. Šprinc – J. Szurman, M. Zamarski, D. Kotzur, M. Hlaváč, M. Novotný, O. Keberle ©, M. Přindiš, L. Říhovský, O. Chovanec, P. Mintěl, J. Fanfrla, Š. Willaschek, V. Kocúr, D. Tichopád, D. Studník, T. Vicherek, O. Fojt

1.MVIL Ostrava 5 - 4 FBC Tigers Poruba

• Sobota 19 srpna 2023 @ 14:00