3

FBC Tigers Poruba

2
Moravskoslezská liga mužů 24. 9. 2023 @ 9:00 SH SOŠ Dopravní Ostrava

Zápas s Bazingou byl po dlouhou dobu taktickou bitvou o území, kde v zápase dominovali zejména gólmani. Za Bazingu Liebertz, za tygří smečku Šprinc. Podle IMDB oba gólmani 93%, na ČSFD dokonce procent 95. Přestože šancí bylo na obou stranách dost, první zapsání do zápisu si zasloužila Bazinga vyloučením 7 vteřin před koncem první třetiny. Sezónu jsme však bohužel začali tam, kde předchozí skončili, ve smyslu obdržené branky ve vlastní přesilovce. Tím doufáme, že to byl poslední gól z vlastní přesilovky a zastaví se na čísle jedna, jako loni. Několik šancí na srovnání měli Kapec nebo Grzymek, všechny střely však šly přímo na střed, nebo se soupeřův golman přesunul včas. Po dalších 10 minutách jsme měli hrát oslabení, soupeř nás však zachránil nesportovním chováním a mělo se hrát dvě minuty ve čtyřech. Po minutě jsme však obdrželi další dárek v podobě vyloučení soupeře, přesilovku se nám zužitkovat nepodařilo a druhá třetina tak kromě jedné obdržené branky další změnu skóre nepřinesla. Do třetí třetiny jsme si řekli, co změnit a jak máme v plánu hrát, tyto plány však přestaly platit po 20 vteřinách vyloučením Přindiše. V následném oslabení jsme po natřikrát tečované střele inkasovali podruhé. Jiskřičku naděje vykřesal kapitán Keberle snížením na 1:2, po dvou minutách jsme se však zapomněli na čištění dorážky a soupeř znovu vedl o dvě branky. Finální změnu stavu zařídil Chovanec, následná hra v šesti už vyrovnání nepřinesla. V prvním zápase tak odcházíme s prázdnou, do příště to chce vylepšit produktivitu střelby a čistění dorážejících soupeřů, jinak s výkonem můžeme být spokojeni.

Kanadské bodování – 31:49 O. Keberle (M. Kapec), 38:14 O. Chovanec (O. Keberle)

Gólman: J. Šprinc

Sestava: J. Šprinc, T. Beneš, J. Beňovič – V. Karásek, J. Szurman, D. Kotzur, M. Novotný, O. Keberle ©, M. Přindiš, L. Říhovský, O. Chovanec, J. Vajda, M. Hlaváč, D. Tichopád, D. Studník, T. Vicherek, P. Hurta, J. Filipčík, M. Kapec, M. Grzymek

Trenér: D. Vlček

Bazinga Ostrava 3 - 2 FBC Tigers Poruba

• Neděle 24 září 2023 @ 9:00