2

1. SFK Havířov B

4
Moravskoslezská třída mužů 30. 9. 2023 @ 12:10 SH Paskov

Ještě před začátkem prvního utkání nás čekalo několik změn, konkrétně na trenérské lavičce, kde tým převzal Džubinský a držitelem kapitánské pásky, kterou si nejen svou výškou zasloužil Vicherek. Na první akci se nemuselo čekat dlouho a už v páté minutě Džubinský odstartoval plnění týmové kasy za blokování hokejky. Aby toho nebylo málo, měli jsme dostat údajný trest za špatné číslo v zápise, takže svou novou roli v křestu ohněm vyzkoušel i druhý jmenovaný. Díky svému vyjednavačskému umění a zasáhnutím druhého kapitána jsme museli přečkat jen jednu přesilovku, namísto dvou. Díky za férovost, SFK! To jim však nebránilo, aby využili tu první přesilovku a ještě ve stejné minutě přidali druhý zářez na pažbu. Další akce se konala až ve druhé třetině, kdy nejprve jsme sice inkasovali ještě jednu branku, pak jsme však vstali z mrtvých a ukázali, že umíme hrát florbal taky. Nejprve Keberle první gól vstřelil a o necelou minutu na druhý přihrál Džubinskému. Ve třetí třetině jsme obdrželi také jednu příležitost přesilové hry, tu jsme však nevyužili a bohužel ani následný tlak nevyústil v tolik chtěný gól. Naopak minutu před koncem jsme inkasovali čtvrtou branku a následný timeout už změnu skóre nepřinesl. První zápas sezony tak prohráváme 2:4.

Kanadské bodování – 17:23 O. Keberle (O. Fojt), 18:15 F. Džubinský (O. Keberle)

Gólman: J. Beňovič

Sestava: J. Beňovič, L. Koziorek – M. Keberle, J. Szurman, M. Novotný, O. Keberle, V. Žáček, P. Mintěl, F. Džubinský, Š. Willaschek, V. Kocúr, D. Studník, T. Vicherek ©, P. Schmidt, O. Fojt

FBC Tigers Poruba 2 - 4 1. SFK Havířov B

• Sobota 30 září 2023 @ 12:10