3

FBC Spartak Bílovec

9
Pohár Českého florbalu 27. 8. 2023 @ 9:30 Sportovní hala Krásné Pole

Druhé kolo poháru Českého florbalu bylo stanoveno na neděli 27.8., kdy jsme měli přivítat čerstvé postoupivší do divize z Bílovce. Pro drtivou většinu se jednalo o první zkušenost se zápasem hraným 3×20. K tomu patří všechny doprovodné aktivity, jako rozehřívání hodinu před zápasem, nástupy, či lineupy. Úvodní bully začalo v 9:30 a utkání probíhalo následovně: Hned ze začátku jsme si vyzkoušeli jednoduchou matematiku, protože tři třetiny v plné polní na tři čapáky znamenalo pro každého muže s maskou 20 minut na předvedení výkonu do blížící se sezony. Nebudeme si nalhávat, Bílovec je právem v divizi a první desetiminutovka tomu jasně napovídala. Takže v půlce třetiny byl pouhopouhý jediný obdržený gól takový malý zázrak. Mohlo být mnohem hůř. V 16. minutě ovšem vyrovnával Hlaváč a radost z Krásného Pole šlo slyšet až do Vřesiny. Necelou minutu po radosti však přišla hořkost v podobě trestného střílení, kdy Studník hasil náběh Dohnala, který se poté v souboji 1 na 1 nemýlil a do druhé třetiny jsme tak šli s jednobrankovou ztrátou. Druhou tygří radost odšpuntoval 21 vteřin po zahájení druhého dějství náhodným nahozením na branku opět Hlaváč, které kupodivu všech prošlo a bylo znovu srovnáno. Zaslouženě na konci utkání byl odměněn hráčem utkání. Od téhle chvíle ale přišla pravděpodobně nervozita a naše hra spolu se sebedůvěrou se sesypaly jako domeček z karet. První vyloučení Říhovského, následný gól na 2:3, nevyužitá přesilovka a ještě dva hřebíčky do rakve po dvou částech hry znamenala stav 2:5. Poslední dvacetiminutovka se nesla v podobném duchu jako druhá část. Hlavy chtěly, ruce taky, ale i přes náznaky útočnosti se nám nedařilo hrát to, co bychom očekávali. Na další tři direkty a druhé vyloučení Říhovského už stihl stav upravit jen Chovanec po přihrávce od Kotzura. Finální tygří přesilovka ani hra v šesti už nepřinesla vůbec nic a my tak končíme v druhém kole po prohře 3:9. Celkově nám však předvedená hra určitě ukázala pozitiva i negativa, které vypilujem na blížícím se soustředění a do sezony už budeme plně připraveni! Díky všem, kteří se přišli podívat a povzbudit, tohle utkání v nás ještě dlouho zůstane.

Kanadské bodování – 15:37 M. Hlaváč (J. Fanfrla), 20:21 M. Hlaváč (L. Říhovský), 54:06 O. Chovanec (D. Kotzur)

Gólmani: J. Šprinc, od 20:00 J. Beňovič, od 40:00 M. Seidler

Sestava: J. Szurman, M. Zamarski, D. Kotzur, M. Hlaváč, M. Novotný, O. Keberle ©, M. Přindiš, L. Říhovský, O. Chovanec, P. Mintěl, J. Fanfrla, Š. Willaschek, V. Karásek, D. Tichopád, D. Studník, T. Vicherek, J. Filipčík

Trenér: D. Vlček

FBC Tigers Poruba 3 - 9 FBC Spartak Bílovec

• Neděle 27 srpna 2023 @ 9:30