Články

CZECH OPEN 2023

V první půlce srpna se uskutečnil tradiční mezinárodní turnaj Czech Open a naši muži byli u toho. Na turnaji se představila i jedna z nových akvizic A-týmu, Matěj Přindiš, který pomohl týmu k dosavadnímu nejlepšímu umístění.

V prvním skupinovém zápase čekal Finský tým Sinimyrsky. Muži do zápasu vstoupili velmi dobře a během první půlky 2x vedli. Vedení však třemi rychlými góly ztratili a nakonec museli dotahovat, z čehož plynula nevydařená hra v šesti a 2 góly do prázdné brány. Konečným výsledkem byla prohra 4:7.

Druhý a jediný Český soupeř ve skupině byli Pražští Panthers. S těmi muži odehráli pohledný florbalový zápas, kde měl náš tým mírně navrch, ovšem ani to nepomohlo a minutu před koncem zvládli Panthers vstřelit vyrovnávající branku, která jim zařídila remízu 4:4.

Poslední skupinový zápas proti Německým New Kids TURBO vypadal už spíše na formalitu a tak tomu i bylo. Muži i přes nepříliš kvalitní výkon zvítězili pohodlně 6:0 a zajistili si třetí flek ve skupině.

Třetí místo muže dostalo pouze do předkola, kde na ně čekalo „repete“ ligových duelů proti PIVING Ostrava. Zápas odehraný ve velmi poklidném tempu přinesl našemu týmu druhou nulu dne a postup, díky výhře 3:0.

V prvním kole play-off narazili muži na zvučné jméno, vítěze skupiny L, Švédské KAIS MORA. Nejlepší zápas turnaje, kterému nechybělo absolutně nic, provázela tvrdá, ale férová hra tělem a nechyběly ani krásné florbalové momenty, které se musely líbit všem zúčastněným. Ze zápasu jsme nakonec vyšli jako vítězové s poměrně jasným výsledkem 4:0 po gólech Hurty (2x), Studníka a Chovance a vysloužili si postup do TOP32 turnaje. Jedinou (a velkou) kaňkou je zranění Matěje Kapce ze zápasové rozcvičky – přejeme brzké uzdravení.

Další kolo přineslo měření sil s divizním týmem FBC Draci Říčany. Zápas nezačal vůbec ideálně a už po 11 vteřinách soupeř vedl 1:0. Míček byl i po obdrženém gólu většinu času na holích soupeře a náš tým se snažil hrozit z brejků, což ale ovoce příliš neneslo. Nutno podotknout, že ani vysoké držení míčku nepomohlo Říčanům k nějaké výraznější šanci. K té jim naopak pomohla naše chyba v obraně a Draci trestali gólem na 2:0. To bylo vše, co se událo v prvním poločase. V druhém dějství měli muži obtížný úkol, kterého se ale nezalekli a začali hrát odvážněji. To konečně přineslo ovoce v podobě rány Hurty a snížení na 1:2. K euforii náš tým následně dovedla, tentokrát úspěšná, hra v šesti, kdy 18 vteřin před koncem vystřelil opět Pája Hurta, jehož střelu nenápadnou tečí usměrnil do sítě Keberle a poslal utkání do nájezdů. Nájezdová loterie už bohužel nevyšla a tak se muži s turnajem, po srdnatém výkonu, rozloučili v šestnácti finále.