Články

SOUHRN VÝSLEDKŮ | Mladší žáci ukončili sezónu v Českém Těšíně!

MLADŠÍ ŽÁCI – ČERNÍ: Mužstvo mladších žáků FBC Tigers Poruba černí se v Českém Těšíne v sobotu 27. 4. 2024 představilo po neúspěšném vystoupení v předešlém turnaji v Havířově. My trenéři jsme se snažili zanalyzovat tento neúspěch a zapracovat v trénincích na aspektech, které dle našeho názoru byly hlavní příčinou tohoto neúspěchu.

Do prvního zápasu nastoupili hráči proti mužstvu TJ Slovan Havířov bílí, a i když tomu výsledek zápasu neodpovídá (porážka 4:7), hra byla po celou dobu vyrovnaná a mužstvo podalo velice dobrý výkon, jednoduše minimálně 4 góly padly do naší brány ze střední vzdálenosti přes několik hráčů, kdy brankář vůbec nic neviděl. Tyto střely musí jednoznačně bránící hráči zblokovat. Následně přišel na řadu dlouho očekávaný souboj mužstev černých s oranžovými, kdy jsme ani my trenéři nevěděli, co od tohoto zápasu očekávat. Hráči se samozřejmě již dlouhou dobu před zápasem zdravě hecovali a výsledkem byl velice zajímavý vývoj i výsledek zápasu. Poté, co se mužstvo černých ujalo vedení už po prvním střídání, to vypadalo na jasnou záležitost, ale nakonec hráči oranžových dodrženou taktikou hru černým tak znepříjemňovali, že mužstvo černých po nevýrazném výkonu vyhrálo „pouze“ 4:1. V dalším zápase už nastoupilo mužstvo černých s jasným odhodláním napravit svou reputaci před fanoušky a výborným týmovým výkonem se silným soupeřem FBC Bartosini Český Těšín uhráli remízu 4:4 a kdyby občas nezazvonila tyčka soupeřovy branky, mohlo z toho být krásné vítězství. Do posledního zápasu sezóny hráči nastoupili s odhodláním dát do toho vše a ukázat všem přítomným, co v nich opravdu je a bylo jim jedno, že proti sobě mají mužstvo FbC KOVO KM Frýdek-Místek našlapané nejen staršími žákyněmi pravidelně nastupujícími za tým Vítkovic. To, co naši hráči předvedli byla naprostá fantazie, která měla kladnou odezvu i trenérů Frýdku-Místku. V zápase se dařilo úspěšně pokrývat hráče soupeře a bourat jejich kombinační hru už v základech, ale rovněž týmovou kombinační a mnohdy nátlakovou hrou vytvářet dobré střelecké příležitosti, a to je přesně to, co od hráčů celou sezónu očekáváme. Vynikající utkání nakonec skončilo asi spravedlivou remízou 1:1 a je jen škoda, že mužstvo černých nebylo v sezóně schopno takto výborné konzistentní výkony podávat stabilněji.

Celkově vystoupení mužstva černých hodnotíme velice pozitivně, hráči si dokázali, že jsou schopni hrát vyrovnaně v podstatě s každým týmem této soutěže. I tentokrát jsme využili pomoci dvou hráčů elévů, za což jim a jejich rodičům děkujeme. Tito hráči byli velkým přínosem a měli zásadní zásluhu na velice kvalitním herním projevu mužstva po většinu turnaje.

Speciální poděkování patří našim skvělým fanouškům, kteří ve sportovní hale vytvořili výbornou bouřlivou kulisu.

  • Jiří Fiedor, trenér

Výsledkový servis:

FBC Tigers Poruba Černí : TJ Slovan Havířov Bílí 4:7

FBC Tigers Poruba Oranžoví : FBC Tigers Poruba Černí 1:4

FBC Bartosini Český Těšín : FBC Tigers Poruba Černí 4:4

FBC Tigers Poruba Černí : FbC KOVO KM Frýdek-Místek Rysové 1:1


MLADŠÍ ŽÁCI – ORANŽOVÍ: V sobotu 27. 4. 2024 se odehrál v krásné sportovní hale Svojsíkova v Českém Těšíně poslední, dlouho očekávaný soutěžní turnaj sezóny, jelikož se jej zúčastnily oba naše týmy mladších žáků, tedy černí i oranžoví.

Hráči mužstva oranžových nastoupili v sestavě doplněné čtyřmi hráči elévů, kteří tak dostali příležitost již po několikáté v sezóně okusit úroveň hry o kategorii výše. Mužstvo oranžových, které bylo po celou sezónu složeno spíše z hráčů s menšími zkušenostmi, mělo za úkol ve všech zápasech vycházet ze zabezpečené obrany a zejména narušovat kombinační hru soupeřů a zabránit tak jejich soustavnému tlaku, který byl očekávám vzhledem k jejich průběžnému tabulkovému postavení. Hráči si počínali ve všech zápasech velmi zdatně a jen díky dodržování zvolené taktiky si mužstvo neodvezlo žádný debakl i přes konečnou prohru ve všech zápasech, když většina obdržených branek padla až ve druhé půli zápasů. Útočná síla našeho mužstva se nedala srovnat s úrovní soupeřů, a tak oranžoví postupně podlehli týmům FbC KOVO KM Frýdek-Místek Rysové 0:7, FBC Tigers Poruba Černí 1:4, TJ Slovan Havířov Bílí 1:6 a FBC Bartosini Český Těšín 0:10.

Je potřeba vyzdvihnout zejména výkon našeho brankáře Lukiho, který se těšil, že si pořádně zachytá a toto jeho přání se mu dokonale splnilo. Přínosem pro hráče myslíme bylo zejména to, že se jim podařilo nabrat další cenné zápasové zkušenosti, jelikož mnoho z nich takových zkušeností s tak silnými soupeři má velice málo.

Děkujeme všem, kteří nám v průběhu turnaje pomáhali svými radami na střídačce i v zákulisí, konkrétně trenérům Radimovi, Mirkovi, Jonášovi a Markovi a samozřejmě našim výborným fanouškům za bouřlivou kulisu. Rovněž bychom rádi poděkovali rodičům hráčů elévů, že si udělali čas, přijeli a půjčili nám hráče, kteří velmi oživili hru celého mužstva.

  • Jiří Fiedor, trenér

Výsledkový servis:

FbC KOVO KM Frýdek-Místek Rysové : FBC Tigers Poruba Oranžoví 7:0

FBC Tigers Poruba Oranžoví: FBC Tigers Poruba Černí 1:4

FBC Tigers Poruba oranžoví : TJ Slovan Havířov Bílí 1:6

FBC Bartosini Český Těšín : FBC Tigers Poruba oranžoví 10:0