Články

SOUHRN ZÁPASŮ | Mladší žáci berou druhé místo; další kategorie zažily neúspěšný víkend!

MUŽI C: Mužské céčko odehrálo další tří zápasy v Bolaticích. První zápas s domácí Letkou nabídl krásné akce na obou stranách. Jak to bývá v téhle sezoně zvykem, nedařilo se nám proměňovat šance, do kterých nás soupeř pouštěl. Zápas skončil výsledkem 9:6 pro FBC Letku.

Druhý zápas nezačal pro Tigers vůbec dobře. Už v druhé minutě jsme prohrávali 3:0. Chtěli jsme se zápas otočit v náš prospěch, ale soupeř celou hru kontroloval. Vyzdvihnul bych výkon Lukáše Říhovského, který dal 4 góly.

Poslední zápas proti Hlučínu se opět sehrál v režii Hlučínu. Do 7 minuty to byl velmi vyrovnaný zápas, ale při gólu na 4:3 pro Hlučín se obrana Tigers sesypala. Zápas skončil poměrem 5:12 pro Hlučín.

  • Dominik Studník, hráč

DOROSTENCI:Dne 18.2.2024 odehráli naši dorostenci další zápasy své soutěže. Bohužel v prvním zápase, kde jsme věřili ve vítězství, se díky našim individuálním chybám podařilo nabídnout soupeři mnoho šancí ke skórování a zároveň se nám nedařilo proměňovat šance, kterých jsem si vytvořili velmi mnoho. V druhém zápase nás čekal jasný favorit 1. SC Bohumín 98. Nakonec byl tento zápas esencí všeho, co očekáváme od našich hráčů. Byla tam bojovnost, vytváření příležitostí, vyrovnané osobní souboje. Takový zápas se musel líbit i divákům.

  • Miroslav Keberle, trenér

MLADŠÍ ŽÁCI ČERNÍ: V neděli 18. 2. 2024 se do turnajových zápasů zapojilo mužstvo našich mladších žáků černých, rovněž v nových klubových dresech, tentokrát ve sportovní hale v Čeladné. Již od samotného srazu hráčů v šatně byla cítit bojovná nálada a touha odvést co nejlepší výkony na hřišti, což se projevilo hned v prvním zápase proti mužstvu z Orlové, ve kterém si hráči solidním výkonem, zejména ve druhé půli, vystříleli vítězství 5:4. V dalším zápase s týmem Frenštátu byli hráči výsledkově neúspěšní i přesto, že po většinu zápasu byli v držení míčku, ale kombinační hra díky těsné obraně soupeře vázla a tak soupeř rychlými protiútoky a našimi častými chybami v obraně dokázal zápas vyhrát 3:1.

To, že bude třetí zápas s týmem 1.SFK Havířov nejtěžší jsme věděli všichni a tak jsme se snažili naše hráče namotivovat k zodpovědnému ale přitom nebojácnému výkonu. Hráči se nám i fanoušků za to odvděčili nejlepším výkonem sezóny, kdy dokázali s takto silným soupeřem odehrát vyrovnaný zápas a mnohdy soupeře i přehrávali. Bohužel „zbytečné“ branky, které jsme v druhé půli zápasu obdrželi, pramenily, dle názoru rozhodčích, z nedisciplinovanosti našich hráčů. I přes konečný výsledek zápasu 3:6 v náš neprospěch, dostali naši hráči od nás trenérů pochvalu za předvedenou a obětavou hru, která je stála mnoho sil. Ano, opravdu požadujeme po hráčích tvrdou, ale čistou hru tělem, ale bohužel rozhodčí mají za úkol do kategorie mladších žáků posuzovat zákroky mnohem přísněji, což ovšem následně vede k tomu, že hráči pak nevědí, co mají hrát.

V posledním zápase s mužstvem Karviné hráči bojovali s přicházející únavou organismu, ale obrovskou bojovností a s vypětím zbytku sil dokázali dovést zápas do vítězného konce poměrem branek 4:3.

Celkově turnaj hodnotíme velice, hráči se vydali za všech sil a nechali v zápasech úplně všechno, což je pro nás trenéry to nejdůležitější a nejcennější. Na jejich úspěchu mají ovšem tygří podíl opět naši gólmani, kteří se stali v této sezoně obrovskými oporami a jistotami mezi tyčemi branek. Hráči vzhledem ostatním výsledkům obsadili výborné 2. místo v turnaji. Velké díky patří našim fanouškům, kteří zajistili výbornou diváckou kulisu a byli mnohdy našim pomyslným 6. hráčem v poli.

  • Jiří Fiedor, trenér

MLADŠÍ ŽÁCI ORANŽOVÍ: V sobotu 17. 2. 2024 odehráli naši mladší žáci oranžoví v nových klubových dresech další ligový turnaj, tentokrát na domácí palubovce SH SOŠ Dopravní. Šanci odehrát zápasy tentokrát dostali všichni hráči mužstva oranžových a to i přes velké tréninkové manko mnohých z nich způsobené zdravotními indispozicemi. Cílem nasazení těchto hráčů bylo, aby co nejvíce získávali zápasovou praxi, která je zcela jiná než praxe tréninková. Dlouhá tréninková pauza a nepříliš dobré florbalové týmové myšlení bylo příčinou jak prohry 1:2 s týmem Letky, tak i porážky 1:3 od mužstva z Hlučína. Z těchto dvou zápasů vyplynulo, že si hráči budou muset sáhnout na dno svých sil a další zápasy uhrát enormní bojovností, což se nakonec podařilo, když naše mužstvo porazilo tým z Horní Suché poměrem branek 4:1. Do posledního zápasu s prvním mužstvem průběžného pořadí soutěže 1.SFK Havířov hráči nastoupili s taktikou co nejtěsněji a nejrychleji přistupovat k hráčům soupeře a zabránit tak jejich předpokládanému velkému tlaku, narušit jejich kombinační hru a vyrážet k případným rychlým protiútokům. To se velice dobře dařilo praktikovat v prvním poločase, ale v další části už našim hráčům docházely síly a zápas nakonec prohráli poměrem branek 0:8.

Obrovskou pochvalu zaslouží náš brankář Marek Sýkora, který mnohdy se sebezapřením musel odchytat všechny zápasy a počínal fantasticky.

Velké díky patří Mirkovi Keberlemu za kompletní zajištění průběhu turnaje po organizační stránce, manželům Repaňovým a Petru Kulichovi za zajištění časomíry resp. zápisu o utkání a trenérům Jonáši a Radimu Beňovičovým za jejich obrovský podíl na tom, že se nezvykle a stále více můžeme spolehnout na bezchybné výkony našich brankářů. V neposlední řadě děkujeme našim skvělým fanouškům za neúnavné povzbuzování v průběhu všech námi odehraných zápasů.

  • Jiří Fiedor, trenér