Články

SOUHRN ZÁPASŮ | Mladší žáci přivezli z Opavy bronz!

DOROSTENCI: informace doplníme později.


MLADŠÍ ŽÁCI ČERNÍ: V sobotu 6. 4. 2024 odehráli naši mladší žáci černí další turnajové zápasy, tentokrát v Městské sportovní hale Havířov. My trenéři jsme doufali, že po předchozím velmi úspěšném turnaji v Opavě a kvalitní sérii tréninků, bude i tuto sobotu vystoupen našeho mužstva na vysoké herní úrovni s případnými dobrými výsledky, ale naše očekávání nebylo ani trochu naplněna. Hráči v jednotlivých zápasech zcela marně hledali recept nejen na hru soupeře, ale hlavně se sami nebyli schopni dostat potřebného tempa, z jejich hry se zcela nevysvětlitelně vytratilo téměř vše, co je zdobilo v předchozích zápasech a i to, co jsou schopni předvádět na trénincích. My trenéři jsme mezi jednotlivými zápasy zkoušeli udělat vše, co bylo v daný okamžik možné a potřebné tak, aby hráči byli správně namotivováni do dalších bojů, ale vše bylo marné. Hra mužstva postrádala náboj, emoce, osobní souboje a svižnou kombinaci zakončenou kvalitní střelbou a tak náš tým, až na vydřenou remízu 3:3 se Spartakem Bílovec, postupně podlehlo mužstvu 1. SFK Havířov 2:9, Škorpioni Ostrava 1:3 a nakonec i týmu TJ Slovan Havířov 2:6.

Pochvalu za velmi dobré výkony zaslouží pouze naši brankáři, kteří dělali, co mohli, ale oni sami zápasy nevyhrají. Zarážející je skutečnost, že nejlepším hráčem našeho mužstva byl Kryštof Piš, hráč vypůjčený z kategorie elévi. Děkujeme trenéru Radimu Beňovičovi za podnětné postřehy na střídačce i mimo ní a rovněž našim skvělým fanouškům hlavně za to, že vydrželi až do konce našeho trápení. Ono jim asi ani moc jiného nezbývalo, nějak se hráči museli dostat zpět do svých domovů a nejlépe rychle pod studenou sprchuJ.

Pro nás trenéry i hráče je sobotní vystoupení jasným signálem, že vše není tak růžové, jak se mohlo zdát a že je potřeba dále tvrdě pracovat na vylepšení v podstatě všech herních činností a rovněž na psychice hráčů tak, aby v zápasech za jakéhokoliv stavu věřili ve své schopnosti a bojovali s tygrem na prsou až do poslední sekundy.

Výsledky:

FBC Spartak Bílovec : FBC Tigers Poruba černí 3:3

FBC Tigers Poruba černí : 1. SFK Havířov modří 2:9

FBC Tigers Poruba černí : FBK Škorpioni Ostrava 1:3

TJ Slovan Havířov : FBC Tigers Poruba černí 6:2

  • Jiří Fiedor, trenér

MLADŠÍ ŽÁCI ORANŽOVÍ: Zápasy odehrané v neděli 7. 4. 2024 konané sportovní hale ZŠ Mařádkova Opava se nesly ve zcela jiném duchu než předchozí den. Do zápasů nastoupili ti hráči mužstva oranžových, kteří mají dostatečnou účast na trénincích a u kterých byl tedy předpoklad, že budou schopni podat kvalitní výkony a toto mužstvo pak bylo doplněno o hráče mužstva černých.

V prvním zápase naše mužstvo změřilo síly s týmem S.K. P.E.M.A. Opava modří a i když ze zápasu odešlo vítězně mužstvo Opavy s výsledkem 2:1, předvedená hra jevila známky výrazného zlepšení ve všech herních činnostech, zejména v nasazení hráčů. Velmi dobrým bojovným výkonem se pak hráči prezentovali i následujícím duelu s mužstvem Z.F.K. Petrovice, když uhráli remízu 3:3. Nejlepší výkon, v podstatě celého víkendu, hráči předvedli v zápase s mužstvem TJ Slovan Havířov, když bojovným výkonem podpořeným zodpovědnou obrannou hrou a heroickým výkonem našeho brankáře vybojovali velmi cenné vítězství 3:2. V posledním zápase s „papírově“ slabším soupeřem SVČ Odry hráči sice opět předvedli velmi dobrý výkon, ovšem průběžný výsledek si zkomplikovali zbytečnými, až fatálními chybami v obranném pásmu při ojedinělých útočných pokusech soupeře, přesto jsme ale mohli slavit nakonec slavit vítězství 4:3. Vzhledem k výsledkům ostatních zápasů naše úspěšné tažení turnajem tentokrát stačilo „pouze“ na třetí místo.

Za předvedenou hru si naši hráči vyslechli pochvalu a je potřeba podotknout, že k diametrálně odlišným velmi dobrým výkonům hráčů černých a zejména k dobré atmosféře v týmu přispěla přítomnost hráčů mužstva oranžových, kteří rovněž podali velmi dobré výkony. U zmíněných hráčů oranžových je nejen v zápasech, ale i na trénincích cítit obrovská vůle a touha se neustále zlepšovat a to se podle nás trenérů daří.

Samostatnou kapitolou byly výkony našich brankářů, kteří nejen, že excelovali mezi tyčemi branek, ale to, jaký k sobě mají vztah po sportovní, mentální a kamarádské stránce, je neobvyklé a až dojemné.

Našim fanouškům jako vždy děkujeme za úžasnou podporu a doufáme, že jsme jim alespoň trochu vynahradili nepovedené sobotní vystoupení.

Výsledky:

FBC Tigers Poruba oranžoví : S.K. P.E.M.A. Opava modří 1:2

Z.F.K. Petrovice : FBC Tigers Poruba oranžoví 3:3

FBC Tigers Poruba oranžoví : TJ Slovan Havířov bílí 3:2

SVČ Odry : FBC Tigers Poruba oranžoví 3:4

  • Jiří Fiedor, trenér