Články

VÝSLEDKOVÝ SERVIS | Starší žáci nadělovali; elévi berou druhé místo!

MUŽI C: První zápas začal kvalitní přestřelkou, kdy se hráčům Letky dařilo vyrovnávat vstřelené branky Tygrů (do skóre 2:2). Tygři proto přitvrdili svými útoky a zvýšili skóre na 6:2. Soupeře však nebylo radno podceňovat, neboť ještě před odpískáním první poloviny zápasu se jim podařilo proměnit dvě šance. Po srovnání skóre na 6:6 se opakovala situace ze začátku zápasu, kdy na obě strany padaly góly hlava nehlava.

Druhý zápas nezačal pro Tigers velmi slavně, protože už ve druhé minutě zápasu se podařilo hráčům domácích dvakrát proměnit šanci. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale Tygrům se nakonec nepodařilo srovnat po gólu MVILu 2 minuty před koncem zápasu. Jen je nutné dodat, že kdyby rozhodčí sem tam i něco pískl, mohli Tygři získat potřebné výhody z už tak tvrdé hry domácích.

• Jindřich Szurman, hráč

STARŠÍ ŽÁCI: Další zápas odehráli naši starší žáci v sobotu 25.11.2023 ve sportovní hale Bolatice proti mužstvu FBK Škorpioni Ostrava. Přesto, že byli hráči dopředu upozorněni na nepříjemný herní styl soupeře, tak se v úvodním dějství s jeho hrou obtížně vyrovnávali a byli jsme svědky mnoha přečíslení za strany protivníka. Průběh 1. třetiny byl ovlivněn několika vyloučeními na naší straně. Paradoxně nás hra v oslabení nakopla k bojovnějšímu výkonu, takže stav po prvním dějství byl 3:1 pro naše hráče. Do druhé třetiny měli hráči za úkol ještě více zjednodušit rozehrávku, zrychlit kombinační hru a zodpovědněji pokrývat útočné výpady soupeře, čehož se zhostili tak, že rozehráli florbalový koncert, plný nasazení, přihrávek na jeden dotek a pohotové střelby, což mělo za následek postupné navyšování skóre, přičemž tento trend pokračoval až do samotného konce utkání. Tento průběh jsme s nadšením sledovali nejen my trenéři, ale i přítomné obecenstvo. Zápas se tedy výbornou hrou podpořenou skvělými výkony obou brankářů podařilo dotáhnout do vítězného konce poměrem branek 15:5 ve prospěch mužstva FBC Tigers Poruba a mužstvo tedy zcela zaslouženě odváží důležité 3 body do výsledkové tabulky.

• Jíří Fiedor, trenér

ELÉVI ČERNÍ: V sobotu jsme společně s týmy 1. SC Bohumín 98 , FBC ORCA KRNOV vypravili celou ekipu elévů,tedy „černí“ i „oranžoví“, do nedalekého Hlučína na palubovku domácího FBC Hlučín. V prvním zápase jsme si poradili s Krnovskými hráči 12:7 a turnaj jsme tím krásně nastartovali. Druhý zápas nezačal vůbec dobře, když jsme kvůli zranění museli už po pár minutách měnit golmana (je v pořádku), ale to nás vůbec nerozhodilo a stejným výsledkem, jako v prvním utkání, jsme pak po vyrovnaném boji skolili i domácí družstvo Hlučína. Tímto domácím děkuji za fair play a že pár minut vydrželi, než jsme golmany vyměnili. Následovalo derby mezi našimy týmy „černých“ a „oranžových“. Naši hráči a hráčky obou výběrů v tomto utkání předváděli krásnou hru a v duchu fair play si zahráli parádní florbal. Po třech vítězstvích nás čekal souboj o první místo na turnaji s týmem 1. SC Bohumín 98. Bylo to velmi tvrdé a vyrovnané utkání, ve kterém měli o trochu více štěstí právě hráči Bohumína a z turnaje si tedy odvážíme krásné 2. místo. Musím vyzdvihnout výkony všech hráčů, byl to nádherný turnaj, kde předvedli svou nejlepší hru, plnou krásných kombinací, střel, gólů, ale i obětavých zákroků a soubojů a věřím, že pro každého, kdo s námi na hale byl, to byli, stejně jako pro mě, vítězové. Jsem na ně opravdu hrdý. Speciální poděkování patří všem rodičům, příbuzenstvu, známým a fanouškům, kteří nás na turnaji podporovali. V tak hojném počtu jste vytvořili elektrizující atmosféru, ze které chvílemi běhal mráz po zádech a doslova jste nás hnali do tak parádního výkonu. V sobotu jsme halu jednoznačně ovládli! Díky.