Články

ORCA CUP 2024 | Mladší žáci a žákyně se mezi svátky zúčastnili tradičního turnaje.

Dne 27.12.2023 se naši mladší žáci a mladší žákyně zúčastnili turnaje „ORCA CUP WINTER“ v Krnově.

Mladší žáci se postupně utkali s týmy FBC TŘINEC, FBC ORCA ORČATA, FBC LETKA, FBC ORCA KRNOV KOSATKY,  TORPEDO HAVÍŘOV a WARRIORS NOVÝ JIČÍN. Svými výkony si zasloužili postup do semifinále celého turnaje, kde narazili na tým FBC ORCA KRNOV ORČATA. Prohra v tomto zápase rozhodla o účinkování našich borců v utkání o 3. místo. Bohužel ani toto utkání neproběhlo dle představ hráčů a fanoušků, takže mladší žáci ukončili své účinkování na turnaji 4. místem.

Tým mladších žákyň (složený ze čtyřech hráček přípravky, tří hráček elévů a jedné mladší žákyně) narazil ve svých zápasech na velmi hráčsky i věkově vyspělé týmy FBC ORCA KRNOV a FBS OLOMOUC. Ve všech zápasech však naše holky ukázaly soupeřkám zejména v osobních soubojích, že neprodají svou kůži zadarmo a svá utkání i přes vysoké porážky dohrávaly s hlavou vztyčenou a za aplausu přítomných diváků. Konečné 3. místo v turnaji jim náleželo za odvážnou hru a bojovnost.

Třešničkou na dortu bylo pak vyhlášení nejlepších hráčů turnaje, kde zabodovali i dva naši brankáři – Lukáš a Adélka.

Velký dík patří trenérům Radce Keberlové, Adélce Keberlové, Alešovi Baslovi, Jiřímu Fiedorovi a Radimovi Beňovičovi za vedení obou týmů v zápasech, organizačnímu výboru rodičů za pomoc při organizaci dopravy na turnaj (zejména autobus s logem FBC TIGERS PORUBA za předním sklem byl fakt perfektní záležitostí a dobrou propagací klubu) a všem rodičům a fanouškům za podporu během zápasů.