Články

VÝSLEDKY | Poslední zápasy roku 2023 jsou za námi!

MUŽI C: Mužské céčko odehrálo další tři utkání nově založené soutěže hrající formátem 3+1. Tentokrát se vypravili do nedalekého Hlučína a jak už bývá zvykem, tak se utkali s C-týmy Ostravského MVILu a Letky a „béčkem“ domácích. Náš tým, který vyrazil relativně oslaben o několik hráčů podlehl poměrně výrazně oběma „céčkům“ a nejvyrovnanější bitvu, co se do výsledku týče odehrál s Hlučínem, kterému ale i tak podlehl těsně o gól.


DOROSTENCI: V sobotu 16.12.2023 odehráli ve sportovní hale na Čeladné další dva zápasy naši dorostenci. Hned v prvním utkání narazili na tým z Frýdku – Místku a po vynikajícím výkonu odešli z palubovky sice poraženi, ale s hlavou vztyčenou – FBC TIGERS PORUBA 5 : 8 FbC KOVO KMFrýdekMístek. V druhém zápase nás čekal tým z Orlové. Bohužel přílišný respekt ze soupeře, který měl fyzicky velmi disponované hráče, přivodil až příliš velký rozdíl ve skóre – FBC TIGERS PORUBA z. s. 1 : 17 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop.

  • Miroslav Keberle, trenér

MLADŠÍ ŽÁCI ČERNÍ: V sobotu 16. 12. 2023 se odehrál další ze série turnajů Moravskoslezské ligy mladších žáků, tentokrát ve sportovní hale Bospor Bohumín, kterého se zúčastnilo mužstvo našich mladších žáků černých. Na úvod naši hráči změřili síly s mužstvem z horní poloviny průběžného pořadí soutěže 1. SC Bohumín 98 a velmi dobrým, zodpovědným výkonem dotáhli zápas do vítězného konce výsledkem 6:1. Do dalšího zápasu hráči nastoupili proti papírově slabšímu soupeří S.K. PEMA Opava modří a s tímto vědomím také k zápasu přistoupili a až za nepříznivého stavu 0:3 pochopili, že se zápas nevyhraje sám a zlepšeným výkonem nakonec zápas vyhráli poměrem branek 7:4. Ve třetím duelu nás čekal soupeř 1. SFK Havířov modří, aktuálně 2. tým průběžné tabulky a zápas podle toho vypadal. Konečně se hrál florbal na vyšší úrovni a naši hráči tak byli nuceni podat maximální výkon, kterého jsou schopni. Byl to zápas, který zůstane v paměti dlouho, jelikož se v něm odehrálo vše, co dramatickému florbalovému utkání patří: rychlá kombinace, ostré souboje o míček, střelba, góly a bohužel mnohdy zbytečně sporná rozhodnutí rozhodčích, prostě emoce cloumaly celou halou. Zápas jsme nakonec prohráli poměrem 3:6. Porážka sice mrzí, ale my trenéři jsme názoru, že se hráči za svůj předvedený bojovný výkon vůbec nemusejí stydět. Do posledního zápasu ovšem nastoupilo jakoby jiné mužstvo, které po mdlém výkonu zcela zbytečně podlehlo týmu FBC Hlučín 2:3. Vzhledem k výsledkům ostatním zápasů se našim hráčům nakonec podařilo obsadit konečné 2. místo v turnaji.

Celkově máme z odehraného turnaje rozpačité pocity, pozitivum je celkem dobrá fyzická připravenost hráčů mužstva černých, což je zcela zřejmě výsledek pravidelných atletických kondičních tréninků pod vedením pana Davida Nespěšného. Pozitivní je rovněž skutečnost, že naši hráči jsou schopni vyrovnaně odehrát zápas i s těmi nejlepšími mužstvy. Zklamáním je pro nás ovšem přístup hráčů k zápasům s papírově slabšími soupeři, což se v této sezóně stále opakuje.

Poděkování patří trenéru Radimovi Beňovičovi za jeho přítomnost na lavičce, cenné rady, starost o brankáře a zraněné hráče a za krocení emocí nás všech na střídačce.

  • Jiří Fiedor, trenér

PŘÍPRAVKA: V sobotu 16.12.2023 se vypravili naši nejmenší na svůj poslední turnaj do Čeladné. V prvním utkání proti FBC KOVO KM Frýdek – Místek měli místy drtivou převahu. Trenérky proto rozhodly o vyzkoušení si různých herních situací v praxi. Brankostroj se i přesto zastavil na konečném počtu 11 branek v síti soupeře bez inkasování jediné branky. V druhém utkání proti FBC Intevo Třinec byl viděn neuvěřitelně dramatický souboj dvou vyrovnaných týmů a remíza 4:4 byla naprosto spravedlivá. V posledním utkání naši hráči porazili tým FBC VIKINGS Kopřivnice 9:4. V celkovém pořadí turnaje skončili naši borci na 2. místě jenom díky počtu méně vstřelených gólů (3) oproti Vítězi FBC INTEVO Třinec, ale vzhledem k perfektnímu plnění herních úkolů v prvním zápase, které vedli k menšímu počtu vstřelených branek,  jsou pro trenérky a fanoušky jednoznačnými vítězi.

  • Miroslav Keberle, trenér