Články

SOUHRN VÝSLEDKŮ | Dorostenci berou bod, mladší žáci oranžoví byli druzí!

O uplynulém víkendu se na palubovkách představily 3 naše týmy, dorostenci a oba týmy mladších žáků. Jak zápasy hodnotili trenéří jednotlivých kategorií si přečtěte níže.


DOROSTENCI: V sobotu 7. 10. 2023 odehráli naši dorostenci s podporou starších žáků své první dva první zápasy. V prvním zápase i přes mnohá vyloučení remizovali s týmem TJ SLOVAN HAVÍŘOV 2:2 a dokázali hrát až do posledního hvizdu rozhodčího. Druhý zápas proti kompaktnímu a vyzrálému týmu FbC KOVO KM FRÝDEK – MÍSTEK byl od začátku ve znamení herní a fyzické převahy soupeře. Ale ani při nepříznivém stavu naši hráči nezapomněli na bojovnost a vzájemné povzbuzování a dokázali dát i gól. Konečné skóre zápasu 1:17 není v tuto chvíli budování vlastně nového týmu důležité. Důležitá je chuť hráčů i nadále na sobě i týmové hře pracovat a zlepšovat se. Poděkování patří oběma brankářům, kteří předvedli velmi dobré výkony a zabránili svými zákroky dalším gólům. V neposlední řadě chci poděkovat všem našim příznivcům, kteří povzbuzovali náš tým i při nepříznivém vývoji v utkáních a trenérovi brankářů Ing. Beňovičovi za dobré vedení a pomoc brankářům a organizaci obrany.

  • Miroslav Keberle, trenér

MLADŠÍ ŽÁCI – ČERNÍ: Další ze série ligových turnajů se odehrál, tentokrát ve sportovní hale Stonava v sobotu 7. 10. 2023. Náš klub reprezentovalo mužstvo mladších žáků černých. První zápas s mužstvem Z.F.K. Petrovice se hrál v celkem vysokém tempu, hra byla velmi vyrovnaná a nakonec, zejména z důvodu množství trestných střílení nařízených proti našemu týmu, jsme zápas prohráli skórem 3:4. V dalším zápase s mužstvem FBC Letka Toman Finance se projevila morální síla mužstva, kdy nám bohužel a zbytečně utekl začátek zápasu, ale za stavu 0:2 se nám nakonec podařilo vybojovat remízu 3:3, což ovšem není uspokojivý výsledek, vzhledem poměru sil na hřišti. V dalším zápase na hřiště vtrhlo mužstvo hladových černých tygrů, které nedalo soupeři z Havířova žádnou šanci a výborným týmovým výkonem zvítězilo 7:1. V posledním zápase nás čekal velký rival mužstvo FBK Škorpioni Ostrava. Tento zápas, na který byli hráči velice dobře takticky připraveni, se nepovedlo dotáhnout do úspěšného konce i přesto, že naši hráči na hřišti působili mnohem florbalovějším dojmem. I když velmi neradi, tak přesto musíme zmínit, že hráči v zápasech nebojovali pouze se soupeřem, ale velmi často i s nepřízní osudu, ale na druhou stranu, proto taky dělají sport, který je jim může ukázat, že život není vždycky spravedlivý. Jak ve sportu, tak i potom v životě narazí na spoustu křivd, které je potřeba se naučit nakonec překonat. Celkově však vystoupení našich mladších žáků hodnotíme velmi pozitivně, jelikož za 14 dní poctivého tréninku došlo k celkovému významnému výkonnostnímu i mentálnímu posunu. Rovněž rádi pochválíme naše brankáře za soustředěné a kvalitní výkony ve všech zápasech. V neposlední řadě bychom rádi poděkovali našim skvělým fanouškům za neúnavné povzbuzování po celou dobu turnaje.

  • Jiří Fiedor, trenér

MLADŠÍ ŽÁCI – ORANŽOVÍ: Družstvo našich mladších žáků oranžových odehrálo další ligový turnaj v neděli 8. 10. 2023, tentokrát ve sportovní hale SŠ Dopravní v Ostravě Vítkovicích. Do prvního zápasu hráči nastoupili proti mužstvu Salibandy Club již v 8:00, což bylo zřetelné v první polovině zápasu, kdy se naši hráči jakoby teprve probouzeli, ale po vlažném úvodu nakonec dobrým výkonem „dokráčeli“ k vítězství 7:3. V následujícím duelu s týmem 1. FBK Sršni Rožnov hráči hráli velice zodpovědně a podstatně zlepšeným týmovým výkonem a s obrovským nasazením dotáhli zápas do vítězného konce s výsledkem 5:0. Do dalšího zápasu s 1. SC Bohumín hráči nastoupili jakoby uspokojeni z předchozího duelu a s pocitem, že se zápas vyhraje sám a ono se „překvapivě“ nestalo a zápas prohráli 2:5. S ponaučením, že takto k žádnému zápasu nelze přistupovat nastoupili k duelu s týmem FBK Horní Suchá, ve kterém hráči dobrou hrou dozadu a podstatně vylepšeným kombinačním výkonem vybojovali velmi cenné vítězství 6:1. Celkově hodnotíme vystoupení našeho týmu velmi pozitivně, oproti předchozímu turnaji došlo k výraznému zlepšení a hráči už snad konečně pochopili, že dalšího zlepšení je možné dosáhnout pouze poctivým tréninkem. Velké uznání patří zejména oběma našim gólmanům a trenérům brankářů Radimovi a Jónášovi, jelikož jejich práce s nimi na trénincích se v zápasech velmi výrazně projevuje. Děkujeme rovněž za přítomnost a výborné postřehy trenérům Keberlovým.

  • Jiří Fiedor, trenér