Články

SOUHRN VÝSLEDKŮ | Víkend na Dopravce přinesl zlato, stříbro i bronz elévků!

STARŠÍ ŽÁCI: V sobotu 23. 03. 2024 odehráli starší žáci své dvě další utkání v nejvyšší soutěži Moravskoslezského kraje. Prvním soupeřem jim byl tým z Paskova a zápas to byl opravdu nádherný. Nechybělo mnoho a hráči si připsali další 3 body. Nakonec zápas skončil spravedlivou remízou 4:4. V druhém zápase náš tým narazil na S.K. P.E.M.A. Opava a bohužel přes neskutečné množství šancí díky vlastním individuálním chybám prohrál 5:11. Pozitivní náhled je v množství příležitostí tvořených směrem k soupeřově brance. Negativní jsou pak jednotlivé činnosti v obraně, kdy naše pasivita v dostupování soupeře a vytváření nekomfortní situace pro něj, umožňují soupeři snadno skórovat.

  • Miroslav Keberle, trenér

ELÉVI ČERNÍ / SOBOTA: Oproti poslednímu turnaji v Havířově jsme se, na domácím pořadatelském turnaji na Dopravce, přijeli ukázat v téměř plném počtu a v nabité sestavě. Hlavy jsme měly nastavené směrem k vítězství a hned v prvním zápase v 8h ráno se mělo rozhodovat. Čekal na nás Bohumín, se kterým jsme naposledy prohráli pouze o 3 branky. Zápas to byl nádherný a vzhledem k průběhu mohl skončit debaklem na obě strany, nebo také remízou. Na obou stranách krásná důrazná hra, spousta šancí (i těch neproměněných) a parádní golmani. Bohužel, tak jak už trochu bývá zvykem, první zápas nám nevyšel úplně podle představ a prohráli jsme těsně o 2 góly (8:10). Hlavy jsme ale nevěšeli a po dvouzápasové pauze (nutno říct, že dvouzápasovou pauzu po každém zápase jsme tuto sezónu ještě nezažili) jsme si spravili chuť s Frýdkem-Místkem výsledkem 25:3 a ačkoliv se to může zdát jasné, tak naši golmani museli vytasit nejeden krásný zákrok. Dalším soupeřem byl Spartak Bílovec. První polovinu zápasu jsme trochu zaspali a trochu jsme zůstali v předchozím zápase a mysleli jsme si, že to bude podobně jednoduchý zápas. Těsné vedení z půlky jsme ale nakonec dokázali přetavit ve vítězství. V druhé půlce jsme dokázali zapnout, zlepšili jsme hru a nasázeli jsme soupeři dalších asi deset branek a odnesli si krásný výsledek 17:5. V posledním zápase se rozhodovalo o druhé místo na turnaji. Letka také těsně prohrála s Bohumínem a oba jsme měli tedy shodně dvě výhry a jednu prohru. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a v některých chvílích jsme prohrávali dokonce o dva neb tři góly. Těsně po polovině jsme najednou dostali asi 4 góly za sebou a říkal jsem si, že je konec, ale z posledních zápasů se u nás stává naopak (proti ranním zápasům) celkem krásný zvyk a vždy dokážeme předvést nejhezčí zápas turnaje a porážet téměř kohokoliv. Přesně to se taky stalo. Děti se na hřišti nezalekly a otočily skóre na konečných 14:9. Zase se ukázalo jakou mají naši tygři sílu a to nejen na hřišti, ale i v hledišti a to jak nás rodiče, fanoušci a příbuzní hnali turnajem a především posledním zápasem bylo neuvěřitelné. V šatně jsme pak bouchli i šampaňské, které bylo sice připraveno na první místo, ale ten výkon tomu odpovídal a všichni jsme si to zasloužili oslavit. Chtěl bych moc poděkovat Mirkovi Keberlemu a mojí přítelkyni, kteří se postarali o chod turnaje. Zároveň taky Radimovi Beňovičovi, který to na jednom hřišti parádně odkoučoval. A naposledy také velké díky již zmiňovaným rodičům, kteří nás podporovali a pomohli nám s pořádáním turnaje.

  • Marek Novotný, trenér

ELÉVI ČERNÍ / NEDĚLE: Náročný víkend pokračoval a opět jsme se sešli na dopravce, tentokráte bez sobotních posil z našeho týmu oranžových, se kterými jsme se také měli střetnout, ale naopak omlazeni posilami z přípravky. První zápas opět trochu strašák z Českého Těšína, se kterým jsme v Havířově pouze remizovali, ačkoliv jsme byli celý zápas lepším týmem, ale první zápasy jsou u nás první zápasy. 🙂 Nevyšlo to včera, tak to musí vyjít dnes. To bylo moto dne a to vítězství, kterém nám v sobotu o kousíček uteklo, jsme tentokrát nechtěli pustit nikomu jinému. Do zápasu jsme nevstoupili úplně nejlépe a museli jsme si zvykat na širší hřiště o pěti mantinelech, ale bojovným výkonem a proměňováním šancí jsme se dostali do vedení a podařilo se nám zlomit kletbu prvních ranních zápasů a Těšín jsme porazili 12:6. Tentokráte jsme turnaj nepořádali, takže se šlo na druhý zápas po kratší pauze jednoho zápasu a čekal nás právě pořadatelský tým Toro Salibandy. Začali jsme více kombinovat a dávali jsme krásné góly a převedli jsme pěknou kombinační hru a naladili se tak na derby s naším druhým týmem elévů. Derby probíhalo v přátelském duchu, ale šlo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát a na hřišti to nebyla žádná oťukávaná, ale tvrdé ale férové souboje o každý míček. Ukázalo se, jakou parádní práci děti na trénincích odvádějí a že se neustále zlepšují. V zakončení byli nakonec lepší „černí“ a díky další výhře jsme se tak výrazně přiblížili celkovému vítězství na turnaji. Před posledním zápasem se Studénkou jsme si ještě střihli fandění právě „oranžovým“ v rozhodujícím zápase o druhé místo. K tomu musím říct a hlavně pochválit všechny děti, které ukázaly, jakým je FBC Tigers Poruba silným týmem a ačkoliv jsme stáli v jednom zápase proti sobě, tak se „oranžoví“ i „černí“ v každém dalším zápase hlasitě podporovali. K utkání jsme přistoupili svědomitě, nic jsme nenechali náhodě a dominantním výkonem jsme si došli pro vítězství 20:1 a poprvé v sezóně také pro celkové vítězství na turnaji. Šampaňské (samozřejmě dětské) se v sobotu osvědčilo a tak jsme v šatně bouchli společně další dva kousky, děti jsme odměnili dokonce i krásnými čelenkami ze strany rodičů a děti z obou týmů si to užily společně. Na hale bylo opět Tigers slyšet, takže znovu velké díky všem rodinným příslušníkům, kteří fandili jako o život. Ještě bych chtěl jednou vyzdvihnout výkony všech dětí ne jen za neděli, ale za celý víkend a obzvlášť pak naše přípravkáře, kteří se vůbec ničeho ve starší kategorii nebáli a s přehledem byli plnohodnotným článkem ve hře. Díky také Jirkovi Fiedorovi a Aleši Baslovi, kteří se ujali jednoho hřiště a pomohli nám dokráčet k vítězství. PS: doufám, že se všichni těší na pizzu na tréninku.

  • Marek Novotný, trenér

ELÉVI ORANŽOVÍ: INFORMACE DOPLNÍME POZDĚJI!