Články

SOUHRN ZÁPASŮ | Dorost si připsal 3 body; mladší žáci vybojovali 3. místo!

DOROSTENCI: V neděli 14.1.2024 ve sportovní hale Gymnázia Orlová odehráli naši dorostenci dva zápasy své soutěže. V prvním utkání jsme narazili na tým 1. FK Ostrava – Jih. Po pomalém rozjezdu naši hráči přece jen dokázali houževnatého soupeře přetlačit a zápas vyhrát 12:7. V druhém zápase jsme měli za soupeře vedoucí tým soutěže Z.F.K. Petrovice. Přes obrovské nasazení všech hráčů a výborný výkon brankáře jsme nestačili na sehraný a fyzicky vyspělý výkon soupeře a porážka 1:14 je skutečným vyzněním poměru sil na hřišti. I přes tento výsledek bylo pozitivem, že se naši hráči nebáli jít do fyzického kontaktu s mnohem většími hráči a dokázali v některých momentech zápasu hrát vyrovnanou hru. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon, rodičům a fanouškům za podporu a pomoc při organizaci dopravy na zápas.

  • Miroslav Keberle, trenér

MLADŠÍ ŽÁCI – ORANŽOVÍ: V sobotu 13. 1. 2023 odehráli naši mladší žáci oranžoví po dlouhé pauze další turnajové zápasy, tentokrát ve sportovní hale Stonava. V prvním utkání s mužstvem Frýdku – Místku si počínali celkem dobře, obdržené góly padly většinou z nepřehledných situací v předbrankovém prostoru, který se opakovaně nedařilo dobře pokrývat. Na to si hráči v dalších zápasech dali pozor a zejména vítězství nad týmem Škorpioni Ostrava 4: 0 bylo toho příkladem a soustředěný výkon a dobrý pohyb pak zajistil remízu 3:3 v zápase s Vítkovicemi. Škoda jen prohraného posledního zápasu 1:3 s mužstvem Frenštátu, jelikož ani v tomto zápase nebyli naši hráči horším týmem.

Celkově jsme s vystoupením mužstva oranžových spokojeni, a to zejména proto, že tito hráči byli 2,5 měsíce bez zápasů a my jsme tak mohli sledovat znatelné zlepšení některých jedinců, které je zcela jistě dáno jejich poctivou prací na trénincích. Absolutorium patří oběma našim brankářům za předvedené výkony, což je rovněž dáno jejich příkladným přístupem k tréninkům a jejich touhou neustále se zlepšovat pod vedením trenéra brankářů Radima Beňoviče.

  • Jiří Fiedor, trenér

MLADŠÍ ŽÁCI – ČERNÍ: V neděli 14. 1. 2024 do turnajových bojů zasáhlo mužstvo mladších žáků černých, doplněno o hráče z mužstva oranžových z důvodu vysoké nemocnosti. Snahou trenérů bylo hráče namotivovat tak, aby už konečně začali prodávat své umění a hráli jako jeden tým. S tímto vědomím hráči vstoupili do turnaje velmi zodpovědně a dobrým pohybem a kombinační hrou, podpořenou výbornými výkony brankářů, porazili postupně tým Bohumína 9:0 a mužstvo Paskova 3:0. Další utkání s Bílovcem bylo vyrovnané a dramatické, ale bohužel jsme nebyli schopni pokrýt 2 rozdílové hráče soupeře a zápas prohráli poměrem branek 3:4. V posledním zápase s mužstvem SVČ Odry jako by našim hráčům trochu docházely síly (mnozí hráli i v sobotu) a po rychlém obdržení dvou gólů již nebyli schopni zápas dotáhnout alespoň do vyrovnaného stavu a prohráli jej 0:3.

Oproti předchozímu turnajovému vystoupení bylo možno sledovat mírné zlepšení v pohybu hráčů a kombinační hře a výborně si počínali opět oba brankáři. Velmi dobře se zhostili svého úkolu hráči mužstva oranžových a pomohli tak kamarádům z mužstva černých k dosažení celkově 3. místa v turnaji. Pracovat na trénincích bude potřeba zejména na zlepšení hry v osobních soubojích, na krytí míčku a zejména na zpracování rychlých přihrávek a skákajících míčků.

Vzhledem k tomu, že pořadatelem turnaje byl náš klub, tak bychom rádi poděkovali trenéru Mirkovi Keberlemu za kompletní zajištění turnaje po organizační stránce, trenéru Radimovi Beňovičovi za pomoc na střídačce a trenérce Radce Keberlové za přínosné podněty k zápasům a za všechny záchrany životů zraněných hráčů. Speciální poděkování patří skvělým rodičům za pomoc v průběhu turnaje, zejména paní Heleně Repaňové a panu Jakubovi Bordovskému za bezchybné řízení časomíry a panu Pavlovi Repaňovi za zajištění zápisů o utkání. V neposlední řadě děkujeme našim fanouškům za neúnavné povzbuzování při všech našich zápasech.

  • Jiří Fiedor, trenér