Články

SOUHRN ZÁPASŮ | Áčko bere čtyři body; elévi odehráli dvojnásobnou porci zápasů!

MUŽI A: Po odložených zápasech z prvního víkendu jsme se k florbalové činnosti v kalendářním roce 2024 dostali až dne 22.1. Los nás odfoukl až do Rožnova, kde jsme měli změřit síly poprvé v sezoně v netradičních časech s Hlučínem (od 17:30) a Gůfuň Nový Jičín (od 20:00). Průběh zápasů najdete už tradičně níže, kde vám svůj pohled nabídne brankář A-týmu Hanys Šprinc.

REPORT: 10:5 vs FBC HLUČÍN

REPORT: 4:4 vs FK GŮFUŇ NOVÝ JIČÍN


MUŽI C: Po změnách na soupiskách se mužské céčko vypravilo na další, tentokrát „domácí“ zápasy do Bolatic. S ohledem na večerní zápasy Áčka bylo cílem odehrát zápasy v poklidném tempu a bez zranění. Ačkoliv všechny tři zápasy skončili prohrou našeho týmu, tak bylo k vidění spoustu krásných akcí, ukázkový nájezd a také zase jedna rodinná souhra na trase Dušan Vlček – Tomáš Vlček. Nejdůležitější úkol tak byl splněn a žádné zranění se nekonalo a především první dva zápasy se odehrály v přátelském duchu za což soupeřům děkujeme. Céčko tak nadéle okupuje čtvrtou, poslední příčku v lize 3+1, avšak jeden zásadní milník už splnili – kartón Holby, jako odměna za 100 vstřelených gólů už putuje do Ostravy.

  • Ondřej Keberle, hráč

ELÉVI ORANŽOVÍ (BÍLOVEC): Elévi oranžoví odehráli svůj turnaj v Bílovci. Postupně narazili na týmy FBC SPARTAK Bílovec, MVIL Ostrava, Slovan Havířov a VIKINGS Kopřivnice. Ve všech zápasech odvedli naši borci dobrý výkon a pouze proti VIKINGS Kopřivnice už našim hráčům došly síly. Ale v ostatních zápasech se ukázal obrovský posun od prvních turnajů ze začátku sezóny a vítězství nad týmem MVILu bylo již jen třešinkou na dortu. Brankáři (Šimon, Adélka, Martin) prokázali, že speciální tréninky jim pomáhají v orientaci na brankovišti i ve hře a zabránili mnoha brankovým situacím hrozícím gólem. Do týmu se pěkně zapracovali i dva hráči přípravky Lukáš a Honzík, kteří byli rovnocennými hráči i proti vyspělejším hráčům soupeře.  Děkuji tímto trenérům Jankovi Mináčovi, Ondrovi Olšákovi a na turnaji zaskakující za Janka Radce Keberlové za dobrou práci s hráči, rodičům a příznivcům za fandění a pomoc při organizaci dopravy. Závěrem posílám za hráče, trenéry i příznivce FBC TIGERS PORUBA pozdrav Jankovi Mináčovi: „Janko, držíme všechny palce, brzy se úplně uzdrav a těšíme se na další setkání s Tebou na trénincích i na zápasech, Tvoji Tygři“

ELÉVI ORANŽOVÍ (KRNOV): Smíšený tým elévů (Oranžoví i Černí) a přípravky odehrál turnaj v Krnově. Pod vedením trenérů Marka Novotného a Radky Keberlové tým předvedl, že i elévci s přípravkou dokážou vytvořit kompaktní tým, který je více než rovnocenným soupeřem daleko fyzicky vyspělejším protivníkům. Všichni se dokázali na hřišti najít, chodili do všech soubojů čelem, a to i proti větším hráčům. Trojka děvčat (Anežka, Natálka a Róza) se u mantinelu stávala postrachem všech soupeřů. A když náš „obr 😊“ Vojta obral o míček největšího hráče Hlučína, rozdíl ve výšce cca 5 m a 2 cm, málem vyvolal na tribunách mexickou vlnu. Na hřišti neexistoval rozdíl ve hře, nasazení či florbalové dovednosti mezi hráčem přípravky či hráčem elévů. Velkou pochvalu si dovoluji adresovat oběma brankářům Adélce a Vítkovi, kteří na sobě neuvěřitelně pod vedením trenéra Radima Beňoviče pracují. A nechybělo málo, aby naši borci získali v konkurenci týmů z Krnova, Hlučína a Havířova i místo druhé, kdy k němu chyběly dva rozdílové góly. Trenérům patří pochvala za perfektní střídání i samotnou práci s hráči během zápasů. Díky směřují samozřejmě i k našim fanouškům, kteří vytvořili neuvěřitelně hlasitou atmosféru a fandili za všech okolností a samozřejmě i za pomoc při organizaci dopravy.

  • Miroslav Keberle, sekretář klubu

ELÉVI ČERNÍ: Porvé v letošním roce měl naši polovinu elévů s označením „černí“ prověřit turnaj v dalekém Rožnově pod Radhostěm. Oproti posledním turnajům, kde jsme mohli sestavu kombinovat, nás jelo trochu méně, ale přijeli jsme s dostatečnými silami a odhodláním předvést florbal hodný Tigers Poruba. V prvním zápase proti domácímu Rožnovu se nám to dařilo na výbornou a sehráli jsme krásnou vyrovnanou partii, která bohužel skončila těsně v náš neprospěch, ač oficiální zápis tvrdí jinak (pořadatelé se spletli). Druhý zápas se nesl v uvolněnějším duchu, Salibandy totiž přijeli v pěti a tak jsme si zahráli jen na jednom hřišti. Přes vysokou výhru, ale chybělo trochu motivace a elánu, který jsme si pravděpodobně schovávali na oba týmy Vítkovic. První zápas s Vítkovicemi nás ale porazila delší pauza dvou zápasů a než jsme se stihli dostat do hry, byl konec. Naopak v druhém zápase jsme se zahanbit nenechali a navzdory všem nepříznivým okolnostem na straně soupeře jsme favorita v některých chvílích přehrávali a tři góly chyběly ke srovnání stavu. Ze hřiště jsme ale odcházeli se vztyčenou hlavou a jsem na hráče a hráčky pyšný, za to co na hřišti předvedli a že se takového soupeře nezalekli. Jde vidět, že jsme se opět posunuli o kus dál a stejně tak víme, na čem musíme zapracovat. Pár hráčů se blýsklo skvělými individuálními výkony a táhli tak svůj tým kupředu, jako správní tygři, ale úplně všem patří za celý turnaj velké díky, stejně tak rodičům, příbuzným a všem fandům, kteří nás opět neúnavně podporovali a hnali nás vpřed.

  • Marek Novotný, trenér