Články

SOURHN VÝSLEDKŮ | Starší žáci za tři body; představili se také elévi!

STARŠÍ ŽÁCI: Dne 22. 10. 2023 odehráli starší žáci dva zápasy na palubovce sportovní haly Dubina. V prvním zápase je čekal soupeř FBC LETKA. Naši hráči předvedli velmi dobrý výkon a až na pár drobných chyb dovedli zápas do vítězného konce a porazili FBC Letku 9:5. V druhém zápase čekal na naše hráče vedoucí tým celé soutěže 1. SC Vítkovice. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a velmi rychle vedli 1:0. V dalším vývoji utkání měli naši hráči mnoho šancí dát gól, ale buď zazvonila tyčka nebo brankář soupeře předvedl velmi dobrý zákrok. Každopádně na naší hře byl znát určitý respekt ze jména soupeře a dovolovali jsme mu využít nejlepší přednost jeho hry, individuální dovednosti a využití prostoru hřiště. Konečný výsledek 3:10 je odpovídajícím průběhu zápasu, kdy jsme nedokázali využít mnoha šancí na vstřelení gólu. V obou zápasech předvedli dobrý výkon i oba brankáři, Tomáš Gajda a Kryštof Spurný. Na závěr chci poděkovat fanouškům za podporu, kterou prokazovali po oba zápasy, dorostencům, kteří podpořili své kamarády a trenérům Jiřímu Fiedorovi, Radimovi Beňovičovi a Jonáši Beňovičovi za pomoc na lavičce.

  • Miroslav Keberle, trenér

ELÉVI – ČERNÍ: V sobotu jsme na naší domovské palubovce ve sportovní hale SOŠ Dopravní pořádali turnaj kategorie „Elévi“, kterého se zúčastnil náš tým FBC TIGERS PORUBA „Černí“. Celý turnaj proběhl ve vynikající atmosféře a i přesto, že nedorazil tým FBC Studénka, si všechna družstva mohla odehrát min. 4 zápasy. Této možnosti nevyužil pouze tým malých florbalistů z Horní Suché. Nakonec si malé semifinále mezi sebou rozdal tým TJ Slovan Havířov a naši borci. Zápas měl veškerý náboj play-off a nakonec si z něj vítězství odnesl tým z Havířova a nastoupil ve finále proti týmu 1. SC Vítkovice, který jasně dominoval celému turnaji. Konečné pořadí turnaje 1. SC Vítkovice, 2. TJ Slovan Havířov, 3. FBC TIGERS PORUBA, 4. FBC Horní Suchá nehraje až tak velkou roli, důležitější byla spokojenost malých hráčů, povzbuzování fanoušků a na závěr i malé odměny pro první tři místa.

Poděkování patří všem našim příznivcům nejen za povzbuzování, ale i za pomoc při organizaci celého turnaje a trenérskému týmu, který vedl naše hráče v zápasech.

  • Miroslav Keberle, trenér

ELÉVI – ORANŽOVÍ: