Články

ROZHOVOR | Nová posila do obrany z FBC Ostrava – MATĚJ PŘINDIŠ

Další ze série rozhovorů, tentokrát s MATĚJEM PŘINDIŠEM – novou tváří pro vyztužení obrany A-Týmu.


Proč ses rozhodl pro přestup právě do Tigers?

Ve svém předešlém týmu jsem nenašel místo v mužském Áčku. Tigers byla ideální volba, nemám to daleko, některé kluky jsem už znal a taky jsem chtěl více času věnovat vysoké škole. Zatím jsem se svou volbou nadmíru spolokený.

Už máš za sebou několik zápasů v našem týmů, jak si zvykáš na nové spoluhráče?

Myslím si, že kolektiv je jednou z předností našeho klubu. Ještě to chce chvilku času, než se pořádně sehrajeme, ale s klukama si jak v naší mladé lajně, tak celkově v týmu rozumíme hezky.

Jaké individuální i týmové cíle si kladeš do sezóny?

Co se týče cíle týmového, ten si myslím, že máme všichni úplně stejný-znovu postoupit do vyšší soutěže, jak už se klukům dvakrát povedlo. Individuálně bych se hlavně pořád chtěl zlepšovat, nastřílet pár gólů a stát se jednou z opor týmu.

Na čem si myslíš, že je potřeba zapracovat, aby tým mohl hrát co nejvýše?

Abychom mohli stoupat v soutěžích výše, myslím si, že pořádná motivace a týmový duch nám letos postup zařídí. Florbalově si myslím, že na to tým máme. V dalších sezónách bude potřeba tvrdé práce a získávaní zkušeností od silnějších soupeřů.

Máš nějaký florbalový či obecně sportovní vzor?

Dříve ,když jsem hrával tenis, byl mým vzorem Rafael Nadal, protože je jedním z nejsilněji motivovaných a disciplinovaných sportovců. Florbal je týmový sport a i když je ve sportu hodně hvězd, asi nemám nejoblíbenějšího hráče. Nejvíce vzhlížím k nejlepším týmům na světe jako je Storvreta nebo Falun.

Kterému týmu fandíš v nejvyšších soutěžích?

Rád sleduju všechny zápasy a sestřihy ze superligy. Nejvíce se mi asi líbí hra 1.SC Tempish Vítkovic nebo Tatranu. Jakožto odchovanec ostravského FBC, jsem pořád rád za jejich úspěchy a fandím klukům se kterýma jsem předtím hrával.

Je něco, co bys vzkázal fanouškům?

K florbalu jsem došel vlastně náhodou, když jsem chtěl zkusit změnu od tenisu a dodneška toho nelituju. Florbal je skvělý sport, hodně aktivní a když vás chytne, už se ho nepustíte. Za svou kariéru jsem zažil nespočet nezapomenutelných momentů a našel několik skvělých přátel, procestoval mnoho míst a užil si spoustu zábavy. Jsem rád, že florbal roste na popularitě a jsem zvědavý, kam se za pár let do budoucna dostane.

Díky za rozhovor 🙂