Články

TURNAJ V PASKOVĚ | Z Paskova vezeme 2 medaile!

O uplynulém víkendu proběhl tradiční turnaj O putovní pohár města Paskova, kde se představily dva týmy elévků a jeden tým mladších žáků. Zde si můžete přečíst krátké souhrny celého turnaje:

ELÉVI: Tým Tigers Poruba vstupoval do turnaje O putovní pohár města Paskov s dvěma týmy v kategorii Elévi. Týmy ukázaly bojovného ducha a nezalekly se jediného soupeře. Jeden tým s názvem Černí skončil na krásnem 3. místě. Druhý tým Oranžových skončil o 2 příčky níž. Výsledky a předvedená bojovnost nám dávají velkou naději do budoucna, přestože hodně hráčů nastupovalo za kategorii Elévi poprvé.

Černí 5:1 Oranžoví

Černí 5:3 Šternberk

Černí 1:2 Torpédo Havířov

Černí 3:2 Paskov

Oranžoví 2:5 Torpédo Havířov

Oranžoví 1:2 Paskov

Oranžoví 1:7 Šternberk


MLADŠÍ ŽÁCI: Dne 10. 9. 2023 se v Paskově konal tradiční turnaj mladších žáků „O putovní pohár města Paskov“, jehož součástí je Memoriál Jakuba Máchy, konkrétně soutěž o nejrychlejšího hráče, kdy si každý tým nominuje jednoho hráče. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů, kromě našich mladších žáků, rovněž týmy z Paskova, Bohumína, Havířova a Šternberka. I přesto, že jsme turnaj pojali jako přípravu na nadcházející sezónu, tak kvalita hry nejen našeho mužstva byla na vysoké úrovni a v celkem vysokém tempu. Turnaj se hrál systémem „každý s každým“ a po skončení základní doby následovaly nájezdy, kdy vítěz nájezdů dostal bod navíc, což se nakonec ukázalo jako rozhodující, jelikož se našemu týmu takto podařilo probojovat až do finále. I přes obrovskou odhodlanost našich hráčů se ve finálovém zápase nepodařilo uspět a prohráli jsme 1:7 s ambiciózním mužstvem Šternberka. I přes tuto porážku a prvotní zklamání nakonec naši hráči hrdě a v dobré náladě převzali pohár za krásné druhé místo a stříbrné medaile, které pro nás trenéry měly tak trochu zlatý lesk 🙂

Do soutěže o nejrychlejšího hráče, která probíhá formou vedení míčku kolem vyhrazeného území, byl za náš tým vybrán Honza Klapuch, který nakonec obsadil skvělé 2. místo.

Turnaj měl také jednu nečekanou zápletku, protože organizátoři chybně spočítali výsledky po základní části a vyhlásili náš tým jako třetí. Proběhl ceremoniál a předání ocenění za 5. až 3. místo a následně po reklamaci ze strany fanoušků FBC Tigers Poruba došlo k přepočítání výsledků a posun našeho týmu do již zmíněného finále, za což našim fanoušků velice děkujeme.

Jako trenéři hodnotíme vystoupení našich malých borců velice pozitivně, turnaj nám ukázal místa, na kterých je potřeba v trénincích nejvíce pracovat, ale na svůj tým jsme náležitě hrdí a to zejména pro jeho obrovskou vůli reprezentovat co nejlépe náš florbalový klub.

FBC TIGERS PORUBA 5:1 SC Bohumín

FBC TIGERS PORUBA 6:5 Torpédo Havířov (+ vyhrané nájezdy)

FBC TIGERS PORUBA 1:1 Paskov Saurians

FBC TIGERS PORUBA 0:7 FBC Šternberk

Finále:

FBC TIGERS PORUBA 1:7 FBC Šternberk


FOTKY Z TURNAJE NAJDETE ZDE 🙂