Články

VÝSLEDKY 17.9. | Starší žáci slaví první výhru!

V neděli 17.09.2023 v Krnově vstoupili do soutěžní sezóny starší žáci FBC TIGERS PORUBA. V prvním zápase proti S.K. P.E.M.A. Opava byla vidět v první třetině nesehranost týmu, který zabudovává do sestavy spoustu nováčků. Postupně se hra lepšila a když Robert Gajda ve třetí třetině běžel sám na branku, mohl přijít obrat i v celkovém výsledku. Bohužel se mu v poslední chvíli před zakončením zlomila florbalka a soupeř toho využil v rychlém protiútoku. Celkové skóre 3:8 bylo vůči klukům až nespravedlivé.

V druhém utkání došlo ke konsolidaci hry a skóre proti týmu SVČ Odry narůstalo až do stavu 5:0. V tu chvíli vlivem nepozornosti ve hře, zbytečným vyloučením a neuvěřitelným třem vlastním gólům odrazem od nohou obránců došlo ke zdramatizování celého utkání. Nakonec se hráčům povedlo dotáhnout toto utkání do vítězného konce s výsledkem 6:5.

Celý tým je na začátku sezóny nesehraný, ale oba zápasy ukázaly, že kluci hrát umějí a chtějí. A vzhledem k nečekanému vítězství SVČ Odry nad S.K. P.E.M.A. Opava je celá soutěž otevřená.

Velké poděkování patří trenérům Jiřímu Fiedorovi a Radimovi Beňovičovi (trenér brankářů), kteří svým pohledem na hru a radou pomáhali na střídačce.

V neposlední řadě chci pochválit hráče, kteří si za pomoci rodičů zorganizovali dopravu do místa zápasů a samozřejmě tímto i rodičům za jejich pomoc při dopravě hráčů.