Články

SOUHRN VÝSLEDKŮ | Áčko za tři body, mladší žáci dohromady berou čtyři výhry!

MUŽI A: Dlouho očekáváná sezóna v MS lize mužů zaklepala na dveře 24.9., kdy jsme první utkání hrané na Dopravce měli očekávat soupeře z Bazingy, která od posledních přáteláků posílila a béčkovým týmem Petrovic. Ze zápasů jsme si dohromady odvezli 3 body. Jak oba dva zápasy probíhaly najdete klasicky v sekci zápasových reportů nebo zde – 1. zápas, 2. zápas


MLADŠÍ ŽÁCI – ORANŽOVÍ: Dne 24. 9. 2023 naši mladší žáci oranžoví odehráli svůj první soutěžní turnaj sezóny ve sportovní hale Paskov. V prvním zápase změřili síly s mužstvem FBC Letka Toman Finance, kdy po zodpovědném výkonu a zejména skvělém výkonu obou gólmanů vyhráli 3:0. V podobném duchu se nesl i další zápas s mužstvem Paskov Saurians, kdy naši hráči ve vyrovnaném zápase dosáhli na vítězství 3:2. Třetí soupeř, mužstvo Torpéda Havířov, byl již nad naše síly a zejména svou rychlostí a lepší kombinační hrou nás přehrál výsledkem 3:7. Tento výsledek však naše hráče nijak negativně nepoznamenal a do posledního zápasu nastoupili s odhodláním opět rvát se o vítězství, jako správní tygři a mužstvo FBC TJ Sokol Frenštát přehráli těsným výsledkem 3:2. I přesto, že v zápasech bylo vidět spoustu herních chyb a nejistota při kombinační hře, je potřeba před všemi hráči smeknout za bojovnost a obrovskou snahu prát se o vítězství s tygrem na prsou do poslední sekundy každého zápasu.


MLADŠÍ ŽÁCI – ČERNÍ:  V sobotu 23. 9. 2023 vyrazili naši mladší žáci z týmu FBC Tigers Poruba černí na svůj první turnaj v nové sezóně do Petrovic u Karviné. Mladší žáci se představili ve zbrusu nové sestavě, kde z loňského kádru zbyli pouze 2 hráči, a to: Vojta Fiedor a Tomáš Rédr. Zbytek kádru tvoří mladší spoluhráči z úspěšného týmu elévů, kteří nás tak dobře reprezentovali např. na turnaji v Brně, kde postoupili až do čtvrtfinále. Očekávání proto byla veliká a hráči i trenéři byli na turnaj zdravě nažhavení a přáli si hned na prvním turnaji uspět. Očekávání se ale nepodařilo naplnit, protože hned v prvním zápase se ukázala nesehranost a nevyzrálost našeho týmu, protože prohrál s velice dobře připraveným týmem 1. SFK Havířov bílí v poměru 4:2. Zmar našeho útoku pokračoval také v druhém a třetím zápase proti týmům: Z.F.K. Petrovice a FBK Škorpinoni Ostrava, které jsme bohužel oba prohráli, a to: 7:4 a 7:2. Chuť si naši borci spravili v posledním zápase se slabším týmem FBC ORCA Krnov – Bruntál, s chutí si zastříleli a porazili ho v poměru 6:2. První turnaj nedopadl podle očekávání, ale naše mladší žáky to nezlomilo a jsou odhodláni zapnout v trénincích na plné obrátky a jsou připraveni už na příštím turnaji ve Stonavě uspět mnohem lépe. Přejme jim tedy hodně štěstí do dalších bojů!

Fotografie ze zápasů mladších žáků – černých si můžete prohlédnout ZDE!