Články

SOUHRN ZÁPASŮ | Mladší žáci zažili úspěšný víkend; dorost odjíždí bez bodů!

DOROSTENCI: Nedělní (28. 01.2024) zápasy v Bohumíně byly pro naše dorostence tvrdou školou. Paradoxní je, že domácí úkoly byly splněny a ukázaly se během obou zápasů i věci, které máme natrénovány. V obou zápasech jsme měli vyrovnaný počet střel se soupeři, ve florbalových dovednostech jsme je i v některých chvílích převyšovali (technika hole, náběhy do volných prostor a nahrávky skoro až do prázdné branky). Po optimistickém úvodu přijde velké „ALE“. Nedůraznost v osobních soubojích po celém hřišti a zejména v obranné polovině, rozjíždění útočných akcí při napadání soupeře v hloubce naší poloviny a následné ztráty míčku, nedodržení pokynů trenéra, bohužel tentokráte nás nepodrželi ani brankáři (s výjimkou první a druhé třetiny druhého zápasu) a fyzická převaha soupeřů v rychlostních soubojích nás stála možnost odehrát výsledkově vyrovnaná utkání. V důsledku nejde o rozdíl v počtu gólů, ale jde o pocity hráčů po zápasech. Prohra není nic strašného, pokud je cítit na konci zápasu alespoň náznak spokojenosti se hrou a výkonem. Bohužel v těchto dvou zápasech se nám podařilo zahrát pouze prvních 18 minut druhého zápasu s FBC SPARTAK Bílovec. Kluci ušli obrovský kus cesty od září, kdy jsme tým skládali a dokázali v mnohých zápasech, že hrát umějí. Máme však před sebou ještě dlouhou cestu, abychom v sezóně 2024/2025 měli tým pro boje v horní části tabulky dorostenecké soutěže. Pojďme pro to udělat všichni (hráči, trenéři, rodiče i fanoušci) co nejvíce a co nejlépe.

  • Miroslav Keberle, trenér

ML. ŽÁCI – ORANŽOVÍ: V sobotu 27. 1. 2024 odehráli naši mladší žáci oranžoví, doplnění o hráče mužstva černých, další turnaj, tentokrát ve sportovní hale Hlučín. Do týmu oranžových byli nasazeni i noví hráči, kteří se doposud účastnili pouze tréninku a je potřeba konstatovat, že se jim a celému týmu vstup do turnaje vydařil výborně. Mužstvo hrálo to, na co se zaměřujeme na trénincích, tedy celoplošný, kombinační florbal s dobrým pohybem a krytím míčku a takto postupně porazili mužstvo Hlučína 5:0, tým Oder 2:1 a mužstvo tradičního rivala Škorpioni Ostrava poměrem branek 7:1. Poslední zápas nabídl opět atraktivní podívanou, v němž naše mužstvo doplatilo na chyby v obranné hře a na neproměňování gólových příležitostí a podlehlo mužstvu Orlové 1:4.

Celkové hodnocení turnaje je tentokrát velmi pozitivní, hráči se prezentovali velmi dobrým pohybem a kombinační hrou často zakončenou krásnými góly. Nad fantastickými výkony obou našich brankářů nevěřícně kroutili hlavou i rodiče a fanoušci ostatních týmů. Pozitivum je rovněž skutečnost, že se gólově prosadili i nově začlenění hráči.

Za předvedené výkony a týmové pojetí hry patří všem našim hráčům velké poděkování a stejně tak i trenéru Radimu Beňovičovi za cenné rady na střídačce a v neposlední řadě i našim skvělým fanouškům za neúnavné povzbuzování po celou dobu konání turnaje.

Výsledkový servis:

FBC Tigers Poruba oranžoví 5:0 FBC Hlučín

SVČ Odry 1:2 FBC Tigers Poruba oranžoví

FBC Tigers Poruba oranžoví 7:1 FBK Škorpioni Ostrava

1.FBK Eagles Orlová Florbalshop 4:1 FBC Tigers Poruba oranžoví

  • Jiří Fiedor, trenér