Články

VÝSLEDKOVÝ SERVIS | Áčko bere čtyři body; hráli dorostenci a mladší žáci!

První listopadový víkend se v akci ukázaly hned 4 naše týmy, včetně mužského A-týmu. Kromě něj to byli také dorostenci a mladší žáci černí i oranžoví.


MUŽI A: Neděle 5.11.2023 znamenala v sezoně 23/24 už třetí výjezd, tentokrát na Čeladné. Listina zápasů směřovala první zápas proti „domácímu“ Frenštátu už v 8:00, druhý zápas nás čekal proti Těšínu, který má ambice na vrácení zpět do regionu. Z tohoto výjezdu muži vezou 4 body do tabulky. Jak probíhal jejich zisk se dočtete v našich pravidelných reportech – (3:3 vs FRENŠTÁT; 9:4 vs ČESKÝ TĚŠÍN).


DOROSTENCI: V sobotu 4. 11. 2023 odehráli naši dorostenci další dva zápasy své soutěže. V prvním utkání nezaváhali a porazili tým 1. FK Ostrava – Jih v poměru 12:6. Druhý zápas měl být jasnou záležitostí, kdy i začátek to naznačoval. V první minutě byl stav 2:0 v náš prospěch. Ovšem potom přišla celá řada chyb, která nakonec vyústila v porážku našeho týmu 6:8. Je těžko najít příčinu takovéhoto propadu, ale věřme, že si naši hráči odbyli svou slabou chvíli a v dalších zápasech bude lépe.

  • Miroslav Keberle, trenér

ML. ŽÁCI ORANŽOVÍ: Tým mladších žáků oranžových absolvoval další soutěžní zápasy v rámci turnaje pořádaného našim klubem ve sportovní hale SŠ Dopravní v Ostravě Vítkovicích. V prvním zápase naši malí borci změřili síly s mužstvem FBC Letka Toman Finance Chábři. V zápase, ve kterém se dlouho dařilo držet bezbrankový stav, se nakonec nepodařilo našim hráčům včas probudit a zejména po individuálních chybách prohráli zápas poměrem 6:0. Výrazně lepší herní projev nabídnul následující duel s mužstvem 1. FBK Karviná. Naši hráči v zápase oplývali daleko větší aktivitou a bojovností a přesto, že bojovali až do poslední sekundy, zápas nakonec prohráli 4:2, ovšem za předvedený výkon se nemusí stydět a zaslouží si pochvalu. Třetím soupeřem bylo mužstvo FBC Orca Krnov Bruntál, které přijelo a hrálo v počtu 6 hráčů. Přesto, že naši hráči měli jasný úkol poctivě soupeře uběhat, skutečnost nízkého počtu hráčů na soupeřově straně jim vnukla myšlenku, že se zápas asi vyhraje sám a ono se tak kupodivu nestalo a zápas si hráči svou nesoustředěností sami prohráli s výsledkem 3:4. Tato situace se v sezóně opakovala již poněkolikáté, což je nepřípustné pro hráče s tygrem na prsou. Do posledního zápasu hráči nastoupili proti vedoucímu týmu tabulky S.K. P.E.M.A. Opava žlutí, o jehož kvalitách jsme se přesvědčili v předchozích zápasech turnaje. I přes nesporné vysoké kvality mužstva soupeře jsme nechtěli jít do zápasu s taktikou zcela „zabetonovat“ hru a hrát pouze na náhodné „brejkové“ situace, jelikož tuto hru ani netrénujeme a ani v této mladé kategorii trénovat nechceme, jelikož jsme názoru, že by se hráči měli nejdříve naučit hrát florbal a pak teprve taktizovat. Přesto jsme po hráčích chtěli, aby k zápasu přistoupili maximálně soustředěně a zodpovědně, což se v prvním poločase dařilo velmi dobře. Ve druhé půli už však soupeř dokázal svou převahu proměnit v góly a zápas jsme tak prohráli po srdnatém výkonu 2:9.

Celkově vystoupení našich mladších žáků oranžových nemůžeme hodnotit nijak zvlášť pozitivně, ale přesto se nějaká pozitiva najdou. Velmi dobře se projevili hráči z kategorie elévi, kteří nám v zápasech velmi pomohli a my jim za to děkujeme. Rovněž výkony obou našich brankářů byly vynikající a jejich brankářský projev má nadále vzrůstající tendenci a to zejména díky jejich poctivé práci na trénincích pod taktovkou trenérů brankářů. U většiny hráčů v poli byl vidět jakýsi větší či menší výkonnostní posun v individuální rovině, který se nepodařilo přenést do roviny týmové.

Na závěr bych rád poděkoval trenéru Mirkovi Keberlemu za veškerou pomoc a v podstatě za kompletní organizační zajištění hladkého průběhu turnaje, dále pak trenérům Radimovi Beňovičovi a Radce Keberlové za cenné rady na střídačce i mimo ní a rovněž našim fanouškům, rodičům za pomoc a za hlučnou podporu. Díky rovněž hráčům a trenérům mužstva mladších hráčů černých, kteří nás přijeli podpořit po úspěšném vystoupení na turnaji v Havířově. V neposlední řadě velké díky panu Petru Kulichovi, Jaroslavu Strnadelovi a paní Nespěšné za prvotřídní zajištění časomíry a zápisu o utkání.

  • Jiří Fiedor, trenér

ML. ŽÁCI ČERNÍ: Turnaj Havířov – mladší žáci: Účastnily se pouze 4 týmy: FBC Tigers Poruba černí, FBC Bartosini Český Těšín, Torpedo Havířov a 1.SC TEMPISH Vítkovice Tornádo. Tým mladších žáků -Černí tudíž odehrál pouze 3 zápasy. Vzhledem ke stejnému termínu turnaje mladších žáků FBC Tigers Poruba – oranžoví na Dopravce v Ostravě byl tým mladších žáků FBC Tigers Poruba-černí doplněn hráči z řad elévů.

Tradičně 1. zápas se kluci ještě úplně neprobudili, ale nakonec vyhráli s FBC Bartosini Český Těšín 6:5.

2. zápas s Torpedem Havířov prohráli mladší žáci-černí 6:2. Zápas byl neuvěřitelně rozkouskovaný díky neustálému přerušování a ne úplně adekvátnímu výkonu rozhodčích (naši hráči téměř nedokázali rozehrát bez přerušení, případně nájezdu a tak byli opatrnější při zakládání nových akcí.

3.zápas s SC TEMPISH Vítkovice Tornádo byl sice vyrovnaný na branky, ale naši hráči se pohybovali více u soupeřovi branky, ale nepřálo jim střelecké štěstí, ale v posledních minutách padl vítězný gól a kluci svůj náskok udrželi. Konečný výsledek 2:3 pro FBC Tigers- Poruba.

Celkový výsledek 2 výhry a 1 prohra je super, ale kluci mají navíc a příští turnaj nám to určitě ukážou 🙂