Články

ZHODNOCENÍ SEZÓNY | Sezóna A-TÝMu pohledem kapitána Ondry Keberleho!

Jak tomu bylo i v minulé sezóně, tak i tentokrát byl pro nás vstup do soutěže poměrně velkou neznámou, neboť po loňském vítězství v přeboru jsme se měli představit v MS lize. S ohledem na naše nemalé ambice a předsezonní cíle jsme nezaháleli ani na přestupovém trhu a do týmu přišli další zkušení a zároveň talentovaní hráči v podobě Matyho Grzymka, Matěje Přindiše, Martina Seidlera a Viktora Karáska, který u nás bohužel vydržel pouze polovinu sezóny.

Ještě před začátkem sezóny jsme si poprvé v historii klubu vyzkoušeli také Český pohár, který následoval po úspěšném turnaji Czech Open. V poháru jsme odehráli několik kvalitních zápasů, kdy hned v prvním jsme se střetli s divizním MVILem, kterému jsme podlehli pouze o gól. Kromě tohoto zápasu jsme také srovnali síly se Havířovským Slovanem a v druhém kole divizním Bílovcem. Tam bohužel naše cesta pohárem skončila, ale do sezóny většina z nás nabrala zkušenosti, které nám doposud chyběly.

Na konci září už se měla naplno rozjet ligová sezóna, do které jsme šli s jasným cílem, opět bojovat o přední příčky a pokusit se o třetí postup v řadě. Ovšem zrcadlo nám vystavil hned první zápas, kdy i přes značnou převahu jsme podlehli Bazinzce a přesně jsme věděli, na čem bude potřeba pro úspěšný průběh sezóny zapracovat – efektivita střelby. Řekl bych, že ponaučení z tohoto zápasu bylo dostatečné a v následujících šesti zápasech jsme nepoznali přemožitele, ačkoliv bych rád vyzdvihnul zápas s Frenštátem. V tom jsme se rozešli smírně, ovšem předvedená hra z obou stran dle mého odpovídala minimálně diviznímu florbalu, což se později opakovalo i v druhém vzájemném utkání a přesně takových zápasů by bylo potřeba více.

Po těchto zápasech, kdy jsme se dostali přibližně do poloviny sezóny, přišel zápas s Rožnovem a následovala jednoznačná lekce z efektivity, která jakoby předurčila zbývající průběh sezóny. V té jsme samozřejmě zažili spoustu výher a jednoznačně jsme ukázali i v některých těsných zápasech, že naše mentalita se za těch spoustu let neskutečně posunula, ale efektivita byl zásadní problém v zápasech, které měly rozhodovat o čele ligy. Vypíchnout můžu především zápasy s Rožnovem nebo nám zakletou Bazingou. Nejzásadnější pro sezónu byl dvojzápas se zkušeným týmem Petrovic a Českým Těšínem. Prvně střet s Petrovicemi bylo asi to nejhorší, co se nám v této sezóně povedlo vykouzlit a prohra 3:5 znamenala, že v zápase s Těšínem prostě musíme vyhrát. A i když tento zápas musel být pro oko diváka skvělým zážitkem, tak jsme ho dotáhli pouze do remízy a téměř definitivně jsme si zajistili třetí místo, neboť druhý Těšín už pro nás byl nedostižný, stejně jako první Petrovice samozřejmě.

V posledních zápasech sezóny jsme už téměř bez problémů potvrdili roli favorita a třetí místo definitivně potvrdili. Ačkoliv jsme původně možná mířili výše, tak třetí místo jako nováček ligy je, i s ohledem na vyrovnanost celé soutěže, poměrně velký úspěch. Celkově můžeme být spokojeni s předváděnou hrou, neboť dle mého nepříliš skromného názoru jsme byli jednoznačně nejflorbalovější tým. Na čem je určitě potřeba zapracovat je už zmiňované efektivita zakončení.

Na závěr bych ještě rád vyjádřil několik poděkování. V první řadě děkuji všem svým spoluhráčům, kteří se na celé sezóně podíleli, ať už to byli parťáci z mé úžasné „bílé“ pětky, kluci z druhé a třetí lajny nebo „béčka“, kteří mnohokrát přijmuli nelehkou roli náhradníka a když nastoupili, tak se rozhodně neztratili. Velký dík patří také všem našim úžasným brankářům, kteří ukázali že jsou ti nejlepší v lize, ať už to byl Hanys, Martin nebo Beny, ale také kluci z béčka, co pomáhali na tréninzích. Ještě jednou neskutečné díky patří už ex-trenérovi Dušanovi, za všechno, co s námi dokázal, kolik nám toho věnoval a co vše nás naučil! A v neposlední řadě patří poděkování Vám – nejúžasnějším fanouškům, rodičům, babičkám, přítelkyním – bylo Vás všude plno bez ohledu na vzdálenost nebo předvedenou hru. A nyní když víme, že v příští sezóně budeme hrát nejvyšší krajskou soutěž – Regionální ligu, tak se na vás těšíme o to více, neboť vám doufám přineseme ještě více emocí v boji o vysněnou DIVIZI.

  • Ondřej Keberle, hráč