Články

ROZHOVOR | Odchovanec a historicky nejlepší střelec klubu – MARTIN HLAVÁČ

V této sezóně se můžete těšit také na novou rubriku – ROZHOVORY – jako první jsme si pro Vás připravili rozhovor s Martinem Hlaváčem – stabilním členem A-týmu, odchovancem a historicky nejlepším střelcem mužů.


U nás v klubu působíš už od roku 2011, měl si někdy nabídky do jiných klubů? A jsi rád, že jsi nakonec zůstal?

Ano, naskytla se mi příležitost v juniorské kategorii hrát za jeden z nejlepších klubů v České republice, a to 1. SC Tempish Vítkovice. Výkonnostně jsem si však myslel, že na kluky nemám a zůstal tam, kde jsem teď a jsem velice rád, že jsem toto rozhodnutí učinil. V Tigers se rok od roku zlepšuji, což posuzuji i na základě výsledků, které jakožto celé družstvo máme. S klukama prakticky vyrůstáme s klubem a já si moc vážím všeho, co pro nás Tigers dělá a jaké příležitosti nám nabízí.

V minulých sezónách si vždy patřil k tahounům týmu, máš v této sezóně nějakou individuální metu na, kterou by ses chtěl dostat?

Tak neřekl bych přímo k tahounům, ale díky super spoluhráčům nám to prostě dost střílelo a padalo do branky. Individuální metu asi zatím vymezenou nemám, chci si však zlepšit fyzickou formu, myslím si, že mi to letos na hřišti dost chybělo. Samozřejmě musím zapracovat také na práci s florbalkou a střely na branku, ale tohle patří k programu našich denních tréninků.

Myslíš si, že má tým na to, aby zvládl třetí postup v řadě a postoupil do Regionální ligy?

Samozřejmě, jsem o tom přesvědčen. Hlavní je nepolevit, máme super kluky v týmu a přibyli nám další kvalitní hráči z vyšších soutěží a společně můžeme určitě dosáhnout dalšího postupu. Byl bych moc rád, kdyby se to povedlo již v letošní sezóně.

Máš nějaký florbalový či obecně sportovní vzor?

Tady bych určitě rád zmínil Filipa Langera, který byl pro mě inspirací již v mládí. Líbí se mi, jak přibližuje lidem, kteří jsou florbaloví znalci i neznalci, celý florbalový svět. Jeho videa mě denně inspirují a již jsem několik z jeho technik zkusil na tréninku.

Kterému týmu fandíš v nejvyšších soutěžích?

Jedním z týmů, který patří k mým oblíbeným jsou určitě 1. SC Tempish Vítkovice. Jezdíme se s klukama koukat na jejich zápasy a inspirovat se.

Je něco, co bys vzkázal našim mladým nadějím?

Vydržte! Sport je dřina, ale stojí za to. Nemám lepší vzpomínky než s klukama z florbalu, vytváří se zde přátelství na celý život. Pokud se sportu chcete věnovat, nebojte se dát do toho všechno. Budou tu pro Vás výzvy, zda jít na trénink nebo radši ven s kámošema, zda hrát hry na počítači nebo se zúčastnit soustředění, ale je jen na Vás, jak se rozhodnete a kterou cestu si v životě vyberete. Já si vybral florbal a zpětně nelituji ani jedné hodiny, kterou jsem strávil v hale na tréninku.